Šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kas sestdien notiks Kijevā, nebūs pārstāvēta neviena Baltijas valsts.

Ceturtdien notikušajā otrajā pusfinālā neiekļuva nedz Igaunija, nedz Lietuva, arī Latvijas pārstāvji otrdien notikušajā pirmajā pusfinālā palika starp tiem dalībniekiem, kas nepiedalīsies finālā.

Lietuvu starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēja grupa “Fusedmarc” ar dziesmu “Rain of Revolution” (“Revolūcijas lietus”), bet Igauniju – Koits Tome un Laura Peldvere ar dziesmu “Verona”. Latviju konkursā pārstāvēja grupa “Triana Park” ar dziesmu “Line”.

Otrajā pusfinālā ceturtdien ceļazīmi uz finālu izcīnīja Austrija, Bulgārija, Baltkrievija, Dānija, Horvātija, Izraēla, Nīderlande, Norvēģija, Rumānija un Ungārija.

Savukārt no pirmā pusfināla sestdien uz Eirovīzijas fināla skatuves kāps Armēnijas, Austrālijas, Azerbaidžānas, Beļģijas, Grieķijas, Kipras, Moldovas, Polijas, Portugāles un Zviedrijas pārstāvji.

Tāpat finālā piedalīsies piecas pastāvīgās konkursa dalībnieces – Francija, Itālija, Lielbritānija, Spānija un Vācija -, kas ir konkursa rīkotājas rīkotāja Eiropas Raidorganizāciju savienības (EBU) dibinātājas, kā arī pagājušā gada uzvarētāja un šā gada konkursa organizētāja Ukraina.

Konkurss šogad notiek Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, jo pērn Stokholmā notikušajā konkursa finālā uzvarēja Džamala no Ukrainas.

Foto: Andres Putting

Saistītās tēmas: Baltijas valstisEirovīzija 2017Kijeva

youtube icon
Abonēt youtube