Tūkstošiem cilvēku svētdien pulcējās mītiņā Maskavas centrā, lai protestētu pret Krievijas galvaspilsētas pašvaldības ieceri nojaukt padomju laikā celtās dzīvojamās ēkas, kas iedēvētas par “hruščovkām”, lai to vietā būvētu mūsdienīgus mājokļus.Mītiņa dalībnieki skandēja “Rokas nost no Maskavas!” un “Nē – nojaukšanai!”. Maskavas pašvaldības amatpersona Anastasija Rakova, kas bija ieradusies uzrunāt protestētājus, tika apklusināta ar saucieniem “Kauns!” un “Beidziet melot!”

Maskavas mēra Sergeja Sobjaņina plāns, kura provizoriskās izmaksas tiek lēstas 3,5 triljonu rubļu (56 miljardi eiro) apmērā, ir izpelnījies daudzu pilsētas iedzīvotāju sašutumu. Viņi uzskata, ka šī plāna īstenošana būs neizdevīga tiem, kuriem pieder dzīvokļi nojaukšanai paredzētajās mājās, savukārt iedzīvosies tie būvuzņēmumi, kuri saņems pasūtījumus. Nojaukt visas “hruščovkas” Maskavā un to vietā uzbūvēt jaunas dzīvojamās mājas Sobjaņinam februārī uzdeva Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pēc policijas sniegtajiem datiem, mītiņā piedalījušies apmēram 8000 cilvēku, savukārt organizatori paziņoja par 30 000 dalībnieku. Tikmēr nevalstiskā organizācija “Baltais skaitītājs” (“Belij ščotčik”), kuras brīvprātīgie skaita protesta akciju dalībniekus, vēstīja par 20 000 dalībnieku.

Uz mītiņu bija ieradies arī opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs ar sievu, taču policisti viņus izveda ārpus mītiņa teritorijas.

Foto: publicitātes foto

Saistītās tēmas: Maskavaprotesti

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube