Latvijas rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis svētdien palika ārpus Beļģijā notiekošā pasaules čempionāta sezonas ceturtā posma pusfināla prestižākajā “SuperCar” klasē, ieņemot attiecīgi 13. un 16.vietu, kamēr uzvaru izcīnīja Jūhans Kristofešsons.

 

EKS vienības braucējs Nitišs sestdien pirmajā sesijā aizķērās aiz konkurenta un uzrādīja 16.rezultātu, bet otrajā kvalifikācijā guva piekto labāko rezultātu, summā pakāpjoties uz 12.vietu. Svētdien trešajā braucienā viņam 18.vieta, bet ceturtajā braucienā 11.pozīcija. Summā jēkabpilietis tika pie 126 punktiem, kā pirmais paliekot ārpus divpadsmitnieka, kas nodrošināja vietu pusfinālā. Nitšs 12.pozīcijā esošajam Niklasam Grēnhelmam zaudēja četrus punktus un ieņēma 13.vietu.

Savukārt STARD komandu pārstāvošais Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā bija 14.pozīcijā, bet otrajā palika vien 22.vietā starp 24 pilotiem un summā pēc pirmās dienas bija 19.pozīcijā. Svētdien trešajā braucienā viņam desmitā vieta, bet ceturtajā braucienā 13.pozīcija. Summā Latvijas pilots tika pie 117 punktiem, kas viņam deva 16.pozīciju.

Posmā uzvaru izcīnīja “Volkswagen” braucējs Kristofešsons no Zviedrijas, finālā apsteidzot Timiju Hansenu un Peteru Sūlbergu. Tikmēr ceturtais finišēja Nitiša komandas biedrs Matīass Ēkstrems, piektais bija Kevins Ēriksons, bet pēdējais finālā palika Andreass Bakerūds.

“Jau vakar viss gāja kā pa kalniem, un šodien šis iesāktais maršruts arī turpinājās. Pirmajā braucienā viss ritēja pēc plāna līdz brīdim, kad trešajā aplī, neveiksmīgas sakritības rezultātā, pēc tramplīna pārsitu auto riepu. Zināju, ka iekļūšana pusfinālā nu būs atkarīga no pēdējā brauciena,” saviem pārstāvjiem pastāstīja Nitišs.

“Izšķirošo braucienu veicu piesardzīgi, lai nepieļautu kļūdu un izvairītos no defekta rašanās. Brauciena laikā pieturējos pie izvēlētās stratēģijas, tomēr finišā izrādījās, ka tā nebija pareiza – ātrums trasē nebija pietiekams, un ar uzrādīto rezultātu nespēju kvalificēties pusfinālam! Beļģija nebija mums veiksmīgākā trase; gan es, gan komandas biedri nedēļas nogales gaitā nespējām pierādīt savu potenciālu. Šī nedēļas nogale vēlreiz pierādīja, ka arī pasaules čempioniem ir smagi jāstrādā, lai nosargātu savu vietu kopvērtējuma tabulas pirmajā rindiņā. Tagad mums ir dota nedēļa brīva, lai kaut nedaudz atvilktu elpu un sagatavotos Lielbritānijas posmam, kura laikā tiks svinēta rallijkrosa 50. dzimšanas diena,” stāstīja Nitišs.

Tāpat par savu rezultātu sarūgtināts ir arī Baumanis.

“Ļoti sliktas sacensības. Veiksme nebija ar mums. Protams, rezultāts nav tāds, kādu vēlējāmies, bet nedrīkstam aizmirst to, ka šī komanda ir uzbūvēta no nulles. Inženieri gan bija strādājuši rallijkrosā, tomēr viens gads izlaists un tas daudz ko ietekmē, jo čempionāts arvien spēcīgāks un spēcīgāks aug ne pa gadiem, bet gan dienām. Prieks, ka komandas biedram rezultāts ir krietni labāks, bet lielu lomu spēlē arī veiksmes faktors. Līdzīgi bija arī pagājušajā gadā, taču tad pienāk tāds brīdis, kad viss sagriežas kājām gaisā. Nav viegli, taču jābūt pozitīviem un jāgatavojas nākamajām sacensībām,” Baumani citē viņa komandas preses dienests.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 101 punktu ir Ēkstrems, kurš uzvarējis iepriekšējos trijos finālbraucienos. Viņam ar 98 punktiem seko Kristofešsons, kamēr trešais ar 87 punktiem ir Sūlbergs.

Tikmēr Nitišs ar 37 punktiem atkāpies uz desmito pozīciju, bet Baumanis ar 18 punktiem saglabā 14.vietu.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12.posmi, septembrī arī aizvadot sacensības Latvijas trasē Biķerniekos.

Baumanis iepriekšējā sezonā aizvadīja pirmo pilno gadu pasaules rallijkrosa čempionātā prestižākajā “SuperCar” klasē, pārstāvot “Austria” vienību. Latvietim sezona padevās gana atzīstama, jo viņš tās noslēgumā kopvērtējumā ierindojās dalītā devītajā vietā.

Tikmēr Nitišs aizvadīto iesāka “All-Inkl.com” komandā, taču neveiksmīgu rezultātu dēļ to atstāja un gadu noslēdza “Olsbergs MSE” vienībā, kur bija braucis jau iepriekš. Sezonas noslēgumā viņš kopvērtējumā ierindojās vien 16.vietā.

Saistītās tēmas: Jānis BaumanisReinis Nitišs

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube