Ukrainas galvaspilsētā Kijevā sestdien notikušajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarēja Portugāle, kurai uzvaru nodrošināja dziedātājs Salvadors Sobrals ar dziesmu “Amar Pelos Dois”, kas ieguva 758 punktus.

Finālā uz skatuves kāpa 26 valstu pārstāvji, bet Baltijas valstu pārstāvji šoreiz palika aiz fināla strīpas. Latvijas žūrija, līdzīgi kā daudzu citu valstu eksperti, visaugstāk novērtēja Portugāles numuru. Žūrijas vērtējumā uzvarēja Portugāle, taču jaunā sistēma paredz, ka šiem punktiem pieskaita skatītāju balsis, kas var apgriezt visu kājām gaisā.

Arī skatītājiem vislabāk patika Portugāle. Saskaitot kopā žūrijas un skatītāju balsis, par ”Eirovīzijas” uzvarētāju tika pasludināts Portugāles pārstāvis Salvadors Sobrals. Otro vietu ar 615 punktiem ieguva Bulgārijas dziedātājs Kristians Kostovs, izpildot dziesmu “Beautiful Mess”, bet trešo vietu un 374 punktus izpelnījās Moldovas grupa “Sunstroke Project” ar dziesmu “Hey, Mamma!”.

Otrajā pusfinālā ceturtdien ceļazīmi uz finālu izcīnīja Austrija, Bulgārija, Baltkrievija, Dānija, Horvātija, Izraēla, Nīderlande, Norvēģija, Rumānija un Ungārija.

Savukārt no pirmā pusfināla sestdien uz Eirovīzijas fināla skatuves kāpa Armēnijas, Austrālijas, Azerbaidžānas, Beļģijas, Grieķijas, Kipras, Moldovas, Polijas, Portugāles un Zviedrijas pārstāvji.

Tāpat finālā piedalījās piecas pastāvīgās konkursa dalībnieces – Francija, Itālija, Lielbritānija, Spānija un Vācija -, kas ir konkursa rīkotājas rīkotāja Eiropas Raidorganizāciju savienības (EBU) dibinātājas, kā arī pagājušā gada uzvarētāja un šā gada konkursa organizētāja Ukraina.

Eirovīzijas konkurss notika Kijevā, jo pērn Stokholmā notikušajā konkursa finālā uzvarēja Džamala no Ukrainas.

Konkursa finālā šogad neiekļuva neviena Baltijas valsts. Lietuvu starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēja grupa “Fusedmarc” ar dziesmu “Rain of Revolution” (“Revolūcijas lietus”), bet Igauniju – Koits Tome un Laura Peldvere ar dziesmu “Verona”. Latviju konkursā pārstāvēja grupa “Triana Park” ar dziesmu “Line”.

 

Saistītās tēmas: Eirovīzija 2017Uzvarētājs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube