Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” trešdien pirmo reizi pēdējo gandrīz 30 gadu laikā samazināja Ķīnas kredītreitingu, šādu lēmumu skaidrojot ar bažām par valsts pieaugošajām parādsaistībām un ekonomikas izaugsmes palēnināšanos.

Aģentūra Ķīnas kredītreitingu samazināja no “Aa3” uz “A1”, īstenojot pirmo pazeminājumu kopš 1989.gada beigām.

Vienlaikus gan “Moody’s” paaugstināja valsts kredītreitinga nākotnes perspektīvu no negatīvas, kur tā bija atradusies kopš 2016.gada marta, uz stabilu.

“Kredītreitinga samazināšana atspoguļo “Moody’s” prognozes, ka Ķīnas finanšu stāvoklis turpmākajos gados pasliktināsies, parādsaistībām ekonomikas mērogā turpinot pieaugt izaugsmes tempa palēnināšanās dēļ,” skaidro aģentūra.

Ķīnas parādsaistību apjoms pērn pieauga līdz 260% no iekšzemes kopprodukta (IKP), un Starptautiskais Valūtas fonds brīdinājis, ka parādsaistību krīze valstī var negatīvi ietekmēt globālo finanšu stabilitāti.

Tikmēr Ķīnas valdība samazinājusi valsts ekonomikas izaugsmes mērķi šim gadam līdz aptuveni 6,5%, salīdzinot ar pērn reģistrēto 6,7% pieaugumu, kas bija lēnākais kopš 1990.gada.

“Moody’s” gan prognozē, ka valsts IKP izaugsmes potenciāls nākamajos piecos gados varētu nokristies līdz aptuveni 5%.

 


Attēls: reuters

Saistītās tēmas: ĶīnaMoody'sReitings

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube