Šī gada 31. maijā no plkst. 13.00 līdz 17.00 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sportiskā un jautrā atmosfērā tiks atklāta vasaras skeitborda sezona. Vienlaikus šis būs prezentācijas pasākums renovētajam Gaismas pils priekšlaukumam jeb skeita spotam, kas atjaunots, pateicoties starptautiski atzītā latviešu skeitbordista Madara Apses iniciatīvai. Dalība bez maksas.

2016. gadā M. Apse uzsāka līdzekļu vākšanas kampaņu, lai atbalstītu LNB priekšlaukuma renovāciju. Aicinājumam palīdzēt atsaucās gan privātie ziedotāji, gan uzņēmumi – “Red Bull”, “DC Shoes”, “Nixon” un “Didrihsons un Didrihsons”, tādējādi kopīgiem spēkiem rodot iespēju finansēt bojāto granīta plākšņu, margu, koka soliņu un citas infrastruktūras nomaiņu pret jaunu, atbilstošu, – kas spēj izturēt ekstrēmo sporta veidu (skeitborda un in­-line jeb skrituļslidošanas) pārstāvju braukšanas un lēkšanas radīto slodzi.

Plkst. 13.00 notiks līdzekļu vākšanas kampaņas īstenošanai un atbalstītājiem veltītas goda plāksnes atklāšana. Savukārt pēc tam sadarbībā ar “Tikari Skateshop” apmeklētājus priecēs skeitborda paraugdemonstrējumi un konkursi (pietiekšanās dalībai – uz vietas). Pasākuma gaitā interesenti varēs piedalīties arī Rīgas Skeitborda skolas meistarklasēs bērniem un jauniešiem bez iepriekšējas skeitošanas pieredzes. Tiks nodrošināts arī tam nepieciešamais inventārs. Paralēli noritēs kadru uzņemšana filmai “100 brīvības mirkļi”, kas ir daļa no projekta “Brīvības vēstneši” – Rīgas Skeitborda skolas veltījuma Latvijas valsts simtgadei. Par muzikālo noformējumu rūpēsies “Red Bull” audio mašīna, DJ un īpašie viesi. Ikviens aicināts iestiprināties ar gardiem burgeriem un atspirdzinājumiem kafejnīcas “Ezītis miglā” izbraukuma stendā.

LNB priekšlaukums Mūkusalas ielas pusē ir kļuvis par kulta vietu Latvijas un ārzemju ekstrēmo sporta veidu piekritēju vidū. Šo vietu var nodēvēt arī par “mūsdienu moderno skeitparku”, kas lieliski iekļaujas pilsētvidē un sekmē Daugavas kreisā krasta radošo un sportisko rosību un potenciālu.

Saistītās tēmas: AtklāšanaSezonaSkeitbordsVasara

youtube icon
Abonēt youtube