Lielākās un vērienīgākās Jāņu dienas un Līgo svinības ārzemēs šogad no 23. jūnija līdz 25. jūnijam jau kārtējo reizi notiks Lielbritānijā, kur mīt lielākā latviešu emigrācijas kopiena. Ilggadējie pasākumu rīkotāji diasporas latviešiem «Bērzes Strazdi» jau sesto gadu pēc kārtas šogad rīko «Jāņu festivālu – 2017», kas pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju

«Jāņu festivālu – 2017» piektdienas, Līgo vakarā, pēc plkst. 19:00 svinīgi atklās vēstniece Apvienotajā Karalistē un Ziemeļīrijas Republikā – Baiba Braže, kura tāpat kā iepriekšējais vēstnieks Lielbritānijā, uzņēmusies godpilno lielāko Līgo svētku Anglijā patroneses lomu. Vēstniece turpinās svētku patronāžas tradīciju kopš vienā no Daugavas Vanagu fonda latviešu īpašumiem ārpus Latvijas sadarbībā ar organizāciju «Bērzes Strazdi», notiek lielākā diasporas latviešu kopā sanākšana. Jau pērn organizatori bija stingri nolēmuši, ka šim grandiozajam Jāņu pasākumam ir jānotiek, tur kur tas ir svinēts jau vairāk nekā 40 gadus – skaistajā Lielbritānijas latviešu īpašumā «Straumēni».

Ģimenēm un bērniem draudzīgajā festivālā visas trīs dienas būs pieejamas un darbosies sešas Līgo brīvdabas sētas – «3×3 saieta Lielbritānijā», «Jāņu zāļu sēta», «Kokļu Zaptes Līgo dziemu sēta», «Līgo danču sēta», «Jāņuguns sētā», «Līgo trača sēta» pašiem mazākajiem līgotājiem un jaunā «Rīgas sēta». Festivāla kultūrizglītojošā programma «LĪGO SĒTAS» tapusi ar Ārlietu ministrijas/Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē atbalstu no valsts budžeta līdzekļiem un Latvijas Nacionālās Padomes Lielbritānijā atbalstu. Tāpēc, sestdien, 24. jūnijā, plkst. 11:00, ar tautiskām dziesmām, dejam un aktivitātēm, tās oficiāli atklās arī Latvijas Nacionālās Padomes Lielbritānijā priekšsēde Lilija Zobens, kura uzņēmusies «LĪGO SĒTAS» patroneses lomu.

Trīs dienu ilgais brīvdabas mūzikas un kultūras festivāls lepojas ar daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas gaumēm. Festivāla ietvaros notiks latviešu šlāgermūzikas un popmūzikas koncerti ar pazīstamāko latviešu viesmākslinieku uzstāšanos, zaļumballe un deju vakari dīdžeju vadībā, latviešu kultūras un tradīcijas pasākumi, brīvdabas teātra, tradicionālās latviešu sporta spēles, amatnieku tirdziņš. Festivālā sadarbībā ar latviešu filmu izplatītāju programmu diasporā «Kinopunkts», notiks arī pašmāju kino hita filmas «Svingeri» un animācijas filmas «Neparastie rīdzinieki» pirmizrāde Anglijā.

Jāņu dienā varēs baudīt Burtonas latviešu amatieru teātra «Strops» izrādi «Lustīga līgošana», bet Līgo svētku lielkoncertā «Skroderdienas Straumēnos» ar leģendārās  Blaumaņa  lugas iedvesmoto Jāņu dziesmu un deju programmu uzstāsies FK  «Kokļu Zapte», TDK «Kamoliņš», TDK «Rakstā», TDK «Zīlaine», TDK «Saktā»,  FK «Žeperi»,  FK «Dūdalnieki», TK «Jumītis» un  Deboras koris.  Lielā Jāņu ugunskura kopīga apdziedāšana, aplīgošana un aizdegšana svētku kulminācijas vakarā, 24. jūnijā notiks kopā ar latviešu tautas kopu «Žeperi» un tautas dejas kopām «Rakstā» un «Sakta».

 


 

Saistītās tēmas: FestivālsJāņu festivālsSVētki

youtube icon
Abonēt youtube