Katrs piektais jeb 20% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 gadiem tuvākā gada laikā izskata iespēju aizņemties papildus līdzekļus savu ieceru īstenošanai, liecina “Swedbank” veiktā aptauja.

Lielākajai daļai jeb 69% būtu nepieciešami līdz 2000 eiro, ko visbiežāk (59%) izmantotu mājokļa labiekārtošanai.

Visbiežāk tiek apsvērti uzlabojumi virtuvē (59%), jaunu mēbeļu iegāde (41%), remonts vannasistabā (34%) vai viesistabā (31%), kā arī jaunas elektrotehnikas iegāde (20%). Tāpat trešdaļai iedzīvotāju aktuāla sadzīves tehnikas un elektronikas iegāde (36%), kā arī veselības uzlabošana (30%). Iedzīvotājiem vecumā līdz 30 gadiem īpaši aktuāls ir finansējums studiju mācību maksas segšanai (69%).

“Cilvēku vajadzības, noskaņojums un ekonomiskā situācija kopumā ir tie faktori, kas ietekmē aizņemšanos. Šobrīd valdošais noskaņojums ir drīzāk pozitīvs, tāpēc arī vērojams pieprasījums pēc dažāda veida kredītiem, tostarp patēriņa. Tā aizvadītajā gadā izsniegto patēriņa kredītu apjoms sasniedzis jau 195 miljonus eiro,” skaidroja “Swedbank” patēriņa finansēšanas virziena vadītājs Sergejs Romaņuks.

Papildus nepieciešamā finansējuma apmērs atkarīgs no ikmēneša ienākumiem – iedzīvotāji, kuru mēneša ienākumi ir līdz 500 eiro, visbiežāk jeb 72% gadījumu būtu gatavi aizņemties līdz 1000 eiro. Tikmēr iedzīvotāji, kuru ienākumu apmērs ir virs 500 eiro, biežāk aizņemtos līdz 2000 eiro (34%). Sievietes biežāk nekā vīrieši plāno aizņemties, lai labiekārtotu mājokli vai dotos ceļojumā, kamēr vīrieši aizņemtos jaunas sadzīves tehnikas un elektronikas iegādei, kā arī veselības uzlabošanai.

“Swedbank” dati liecina, ka vidējā summa, ko iedzīvotāji šobrīd aizņemas patēriņa kredītā, ir 1650 eiro ar atmaksas termiņu uz diviem gadiem. Visbiežāk patēriņa kredīta iespēju izmanto precēti vīrieši (56%) vecumā no 31 līdz 45 gadiem (40%), ar augstāko izglītību.

Līdz ar iespēju saņemt patēriņa kredītu bankas mobilajā lietotnē, “Swedbank” izsniegto īstermiņa aizdevumu skaits lietotnē audzis pat 14 reizes, salīdzinot ar 2016.gada pirmo ceturksni. Kopumā iespēju aizņemties patēriņam attālināti – mobilajā lietotnē – šobrīd izmanto gandrīz piektdaļa no visiem “Swedbank” patēriņa kredīta ņēmējiem.

“Swedbank” iedzīvotāju aptauja veikta 2017.gada maijā, sadarbībā ar “OMD Latvia”, aptaujājot 701 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku reģionos.

Saistītās tēmas: AptaujaMājvietaRemontsSwedbank

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube