Centieni apvaldīt Krieviju nedarbojas un to efekts ir nulles vērtībā, ceturtdien Sanktpēterburgas starptautiskā ekonomikas foruma ietvaros tiekoties ar starptautisko informācijas aģentūru vadītājiem, sacīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Pirms kāda laika mūsu partneri dažās valstīs vai valstu grupā sāka īstenot mēģinājums apvaldīt Krieviju, apvaldīt tās likumīgos centienus nodrošināt savas nacionālās intereses, veicot dažādas darbības, kas neierakstās nekādos starptautisko tiesību rāmjos, arī ekonomiska rakstura ierobežojumus, bet tagad redz, ka tas nedarbojas, efekts – nulle,” sacīja Putins.

Viņš arī prognozēja, ka pašreizējā spriedze attiecībās mazināsies, jo “tā ir kontrproduktīva un kaitējoša”.

Putins noliedza, ka Krievijas valsts jelkad būtu iesaistīta kiberuzbrukumos.

Pašreizējā Krievijas un Rietumu attiecību atsaluma periodā individuāli “patriotiski” hakeri, iespējams, īstenojuši uzbrukumus, atzina Kremļa saimnieks.

Tomēr viņš kategoriski uzstāja, ka “mēs valsts līmenī tādās lietās neiesaistāmies”.

Viņš arī pauda pārliecību, ka “nekādi hakeri nevar ietekmēt vēlēšanu kampaņas nevienā no Eiropas valstīm, nekur ne Āzijā, nedz Amerikā”.

Sanktpēterburgas forums šogad notiek no 1. līdz 3.jūnijam.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Foto: AP

Saistītās tēmas: krievijaVladimirs Putins

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube