Jelgavas pilsēta aicina 10. un 11. jūnijā iepazīt teātri, šoreiz nedaudz netradicionālākā veidā – ar smilšu tēlniecības darbiem. Pasta sala kļūs par simbolisku skatuvi 17 profesionāliem māksliniekiem, kuri smilšu formas pārvērtīs visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz teātri paraudzīties no cita skatpunkta. Kopumā smilšu skulptūru darbos tiks izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Festivālā kopumā piedalīsies 17 gan pasaulē atzīti un ilggadēji dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm: Lietuvas, Bulgārijas, Francijas, Krievijas un Portugāles.

Tēlnieku uzdevums ir apspēlēt teātra motīvu, ļaujot skatītājam atmodināt iztēli un aizdomāties par teātra nozīmi dzīvē un ikdienā. Teātris ir viens no senākajiem mākslas veidiem, kas aizsācies senajā Grieķijā un vēlāk arī Senajā Romā. Tomēr tas nenorisinās tikai uz skatuves – to mēs redzam, dzirdam un jūtam sev visapkārt ikdienā. Lelles, maskas, cirks un lomas ir daļa no politiskā, sadzīves un mākslinieciskā teātra. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt tādus tēlus kā smilšu lelli, ziloni, teātra kritiķi, marionetes, Džungļu grāmatu, Riekstkodi u.c.

Sestdien, 10. jūnijā, par muzikālo priekšnesumu rūpēsies pašmāju ilggadējie un iemīļotie mūziķi Ivo Fomins un Normunds Rutulis, kā arī grupa “Tumsa”. Svētdien, 11. jūnijā, apmeklētājus izklaidēs indie popa grupa „Franco Franco”, kolorītā četrotne „Triana Park” un pašmāju smagā rokgrupa „Opus Pro”.

Gan sestdienas, gan svētdienas pirmā dienas puse tiks veltīta jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem – būs iespēja apmeklēt izrādi bērniem“Brēmenes muzikanti”, kā arī doties rotaļās un piedalīties radošajās darbnīcās un izglītojoši izklaidējošā izrādē “Teātra spēle”. Darbosies smilšu skulptūru darbnīca, kurā bērniem un vecākiem būs iespēja pašiem iejusties tēlnieku ādā un veidot pašiem savas smilšu skulptūras.


Foto: Publicitātes foto

Saistītās tēmas: JelgavaSmiltisTeātrisTēlniecība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube