Drošības policija (DP) no dažādiem Latvijas reģioniem saņēmusi signālus par iespējamo vēlētāju balsu pirkšanu.

DP priekšnieks Normunds Mežviets šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja, ka bez jau publiski izskanējušajiem pārkāpumiem saņemti vēl vairāki. “Varu apstiprināt, ka DP ir informācija par iespējamu prettiesisku kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Signāli saņemti no dažādiem reģioniem saistībā ar dažādām partijām”.

DP vakar paziņoja, ka sākusi divus kriminālprocesus par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Ņemot vērā, ka izmeklēšana aktīvi turpinās DP šorīt aģentūrai LETA neatklāja vai kriminālprocesi sākti par faktu vai pret kādu personu.

Jau ziņots, ka kriminālprocesi sākti par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus – pazīmēm.

DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā. DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Vienlaikus DP aicina informēt arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam. Iespēju robežās personas, kurām ir šāda veida informācija, aicinātas fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu.

Vēlāk, lūgti komentēt izskanējušās ziņas par iespējamu balsu pirkšanu konkrēti Jēkabpilī un Rēzeknē, DP pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka DP rīcībā ir ziņas par iespējamu vēlētāju rīcības prettiesisku ietekmēšanu Rēzeknē un Jēkabpilī un šobrīd tiek veikta šīs informācijas pārbaude.

Vakar Rēzeknē 251.vēlēšanu iecirknī, iespējams, notikusi vēlētāju balsu pirkšana, aģentūrai LETA vakar pastāstīja Rēzeknes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Diāna Piroškina. Minētā iecirkņa vēlēšanu komisijas darbinieki ievērojuši trīs iereibušus vīriešus, kuri sākumā iegājuši iecirknī un nobalsojuši, bet pēc tam izgājuši ārā, zvanījuši pa mobilo telefonu un ar atlikušajiem vēlēšanu sarakstiem kādu gaidījuši. Pēc satikšanās ar gaidīto personu katrs devies uz savu pusi. Vēlēšanu komisijas darbinieki pieļauj, ka minēto personu satikšanās gaitā varējusi notikt norēķināšanās par iespējamajam balsu pircējam nepieciešamo balsojumu.

Tāpat vēstīts, ka vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņojuši par balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube