Liepājas domē ievēlētas trīs ļoti atšķirīgas partijas ar dažādu redzējumu, tāpēc sarunas par iespējamās koalīcijas aprisēm Liepājā nebūs vieglas, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta līderis Jānis Vilnītis.

“Liepājniekiem ir divi atšķirīgi redzējumi. Vieni uzskata, ka latviešu partijām jāiet kopā, bet citi saka, ka Seska laikiem pilsētā ir jābeidzas. Tie ir divi, šajā situācijā diametrāli pretēji viedokļi, tāpēc prognozēju, ka sarunas trīs partiju starpā nebūs vieglas, un to iznākums var būt jebkāds. Neizslēdzu, ka mēs atkal varam palikt opozīcijā, tāpat ir iespējams, ka veidosim koalīciju kopā ar “Saskaņu” vai Liepājas partiju,” pieļāva Vilnītis.

Savukārt “Saskaņas” saraksta līderis Liepājā Valērijs Agešins apgalvoja, ka no abiem Liepājas domē visvairāk balsu ieguvušajiem politiskajiem spēkiem – Liepājas partijas un LRA – esot jūtama “milzīga interese” sadarboties ar trešo Liepājas domē iekļuvušo partiju – “Saskaņu”.

“Vienīgais, ko es pašlaik varu pateikt, ka no abām partijām ir jūtama milzīga interese sadarboties ar “Saskaņu”,” apgalvoja Agešins. “No mūsu puses sarunas pagaidām vēl nenotiek. Vēlamies ieturēt nelielu pauzi, lai ar svaigiem spēkiem sāktu pārrunu procesu. Pagaidīsim, kad būs apstiprināti un līdz galam aptverti vēlēšanu rezultāti. Man gan nav zināms, vai Liepājas partija ar Vilnīša sarakstu nav par kaut ko vienojušies savā starpā, to es pateikt nevaru,” sacīja Agešins.

Vilnītis, lūgts komentēt Agešina izteikumus atzina: “Nezinu, kas ir domāts ar milzīgo interesi. Vienīgā komunikācija mums bijusi, kad aizsūtīju apsveikumu saistībā ar vēlēšanu rezultātiem, bet es apsveicu arī Uldi Sesku. Taču varu apstiprināt, ka noteikti tiksimies un runāsim gar ar “Saskaņu”, gan ar Liepājas partiju.”

Vaicāts, vai viņam nav jau bijušas kādas sarunas ar Sesku par iespējamās koalīcijas aprisēm, Vilnītis atbildēja noliedzoši. “Mēs ar Uldi Sesku esam vienā draudzē, šodien Vasarsvētku dievkalpojumā satikāmies, apmainījāmies pieklājības frāzēm un vienojāmies, ka Liepājas domē ievēlētajām partijām ir jātiekas,” sacīja Vilnītis.

Vērtējot LRA saraksta vēlēšanu iznākumu, iegūstot 29,15% balsu jeb otru labāko rezultātu aiz Liepājas partijas, Vilnītis atzina ambīcijas bijušas lielākas un cerēts uz lielāku atbalstu. “Tai pašā laikā panākumu sajūta ir īsta, jo neesam iesaistījušies melnajās kampaņās vai kā citādi mēģinājuši mākslīgi panākt rezultātu. Mūsu pieeja bija cita – mums nebija pat reklāmas plakātu ar sejām. Šī atšķirīgā pieeja bija risks, jo mūs brīdināja, ka tas “nerullēs”. Tomēr rezultāti parāda, ka tas “rullē”. Mēs esam turpat, kur “lielie milži” – 20 gadus pie varas esošā Liepājas partija ar milzu resursiem, un krietni augstākā pozīcijā nekā “Saskaņa”, kas arī ir lieliem resursiem,” sacīja politiķis.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja “Saskaņas” līderis Liepājā Agešins, ja Liepājas domes koalīcija būs atkarīga no “Saskaņas”, tad tikšot rūpīgi izvērtēts, kurš sadarbības modelis “Saskaņai” ļaus labāk pildīt vēlētājiem dotos solījumus. “Mums svarīgākais, lai vēlētājiem dotie solījumi tiktu pildīti, mēs no tiem neesam gatavi atkāpties. Jāsalīdzina partiju priekšvēlēšanu programmas un jāstrādā kopā ar tiem, kas būs gatavi pildīt arī mūsu pamatnostādnes,” uzsvēra Agešins.

Četras deputātu vietas, ko “Saskaņa” ieguvusi jaunajā Liepājas domē, pēc Agešina teiktā ir “fantastisks panākums un avanss no vēlētājiem.”

“Vēlēšanu rezultāti liecina, ka “Saskaņas” atbalstītāju loks Liepājā ir ne tikai stabils, bet arī paplašinās. Par “Saskaņu” šajās vēlēšanās nobalsoja visvairāk cilvēku gan skaitliski, gan procentuāli. Četras deputātu vietas – tik liela pārstāvība “Saskaņai” Liepājas domē vēl nav bijusi. Es to vērtēju kā cienījamu rezultātu,” atzina Agešins.

Jau ziņots, sestdien notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājā visvairāk balsu ir ieguvusi esošā mēra Seska vadītā Liepājas partija, kā arī LRA. Liepājas partiju atbalstīja 31,26% vēlētāju, LRA – 29,15%. Tāpat domē iekļuvusi arī “Saskaņa”, par kuru nobalsoja 19,58% vēlētāju. Citas partijas 5% vēlēšanu barjeru nav pārvarējušas.

Liepājas mēra Seska pārstāvētā Liepājas partija aicinās uz sarunām abas pārējās Liepājas domē ievēlētās partijas – LRA un “Saskaņu”. Sesks piesardzīgi vērtēja vēlēšanu iznākumu un iespējamās nākamās koalīcijas aprises Liepājā. “Runāsim ar abām partijām, kas ir ievēlētas. Pašlaik ir pāragri spriest. Jāveic pārrunas, jāvērtē iespējamie sadarbības veidi,” sacīja Sesks.

Pirms četriem gadiem Liepājas domes koalīciju izveidoja Liepājas partija kopā ar “Saskaņu”. Tomēr divi no “Saskaņas” ievēlētie deputāti – Jurijs Hadarovičs un Romans Miloslavskis – no šīs partijas tika izslēgti. “Saskaņas” vadība viņiem pārmeta arī “pārmērīgu sadarbību” ar Sesku, un šajās vēlēšanās “Saskaņas” sarakstā nekandidēja neviens no līdzšinējiem domes deputātiem.

Saistītās tēmas: Jānis VilnītisLiepājas domeLRASesks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube