Čehija vairs neuzņems patvēruma meklētājus no Itālijas un Grieķijas, balstoties uz Eiropas Savienības (ES) kvotām, pirmdien pēc valdības sēdes paziņojis Čehijas iekšlietu ministrs Milans Hovanecs.

Ministrs norādīja, ka kvotu mehānisms beigsies septembrī un Čehija vairs aktīvi neiesaistīsies patvēruma meklētāju uzņemšanā.

Saskaņā ar ES kvotām Čehijai līdz septembrim jāuzņem aptuveni 2600 patvēruma meklētāji no Grieķijas, bet tā līdz šim uzņēmusi tikai aptuveni desmit.

Kopš 2016.gada maija Čehija nav piedāvājusi uzņemt nevienu patvērumu meklētāju ES programmas ietvaros, kas paredz no Grieķijas un Itālijas pārvietot uz citām bloka valstīm aptuveni 160 000 patvēruma meklētāju.

Kopumā līdz 12.maijam ES programmas ietvaros pārvietoti tikai 18 400 cilvēki.

Čehijas vadība uzskata, ka ES programma nedarbojas, un deva rīkojumu Iekšlietu ministrijai pārtraukt visas aktivitātes, kas saistītas ar patvēruma meklētāju pārvietošanu šīs programmas ietvaros.

Hovanecs sacīja, ka valdība šādi rīkojusies, reaģējot uz ES migrācijas komisāra Dimitra Avramopula izteikumiem.

Avramopuls nesen aicināja ES dalībvalstis izpildīt savus solījumus.

Ministrs paziņoja, ka ministrija sagatavosies aizstāvībai pret iespējamajām procedūrām, ko Eiropas Komisija (EK) varētu sākt pret Čehiju par savu solījumu nepildīšanu.

Hovanecs atzina, ka Čehijai varētu tikt piemērota desmitiem miljoniem eiro liela sodanauda.

Saistītās tēmas: ČehijaESImigrantiKvotaspatvērums

youtube icon
Abonēt youtube