Latvijā, iespējams, iecienītākie svētki, ko svin dažādas paaudzes un visas sociālās grupas. Bagāti ar savām tradīcijām un romantiskām ietekmēm padara Jāņus par īpaši sirdij tuviem svētkiem. Vainagu pīšana, ugunskuru dedzināšana, dziesmu dziedāšana, garda mielošanās, peldēšanās kailam, lēkāšana pār ugunskuru un, protams, papardes zieda meklēšana – tas viss ir jāizmēģina katram latvietim, lai izjustu īstu Jāņu nakts burvību.

Kur doties, lai izjustu tradicionālo Jāņu svētku garšu?

 

“IeLīgojam Jāņus” Limbažos

Vidrižu pagastā pie Vidrižu Saieta nama, sākot no plkst. 19.00 kopā Līgo dziesmas izdziedāsim ar jaukto kori “Zvīgzna”, azartiskas dejas izdejosim ar Lēdurgas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu “Lēdurga”, spēku sevī vairosim Uguns rituālā kopā ar folkloras kopu “Delve” un iziesim kursu “Īsa pamācība līgošanā” ar Vidrižu amatierteātra aktieriem. Vakarā plkst. 22.00 ielīgošana turpināsies Vidrižu pagasta “Melngaiļos” – Emiļa Melngaiļa brīvdabas estrādē, kur zaļumballē spēlēs grupa “Amulets”!

Limbažu novadā dažādi ielīgošanas pasākumi norisināsies jau no 17. jūnija, kad plkst. 21.00 Skultes muižas parkā pēc koncerta “Jau smaržo Jāņu zāles” ielīgosim pirmo Līgo zaļumballi. 21. jūnijā izzināt Limbažu tautas tērpa burvību, klausoties tradīcijas, ejot rotaļās, dziedot, kā arī baudot Jāņu sieru, pīt savu Jāņu īpašo vainagu varēsiet Limbažu pilsētā pie Limbažu Galvenās bibliotēkas un Bērnu literatūras centrā. Taču 22. jūnijā sagaidīt Līgo dienas rītu varēsiet Limbažu estrādē, Vidrižos – E. Melngaiļa brīvdabas estrādē, pie Umurgas kultūras nama un pie Pociema kultūras nama.

 

Līgo svētki Bauskā

Līgo svētku dienā, 23. jūnijā pulksten 20.00, Bauskas pilskalna parka estrādē viesosies Tērvetes amatierteātris ar izrādi “Trīnes grēki”. Pēc izrādes – lielā Jāņu ugunskura iedegšana un balle ar grupu “Naktssargi”.

Līgo Siguldā

23. jūnijā ikviens aicināts uz Līgo nakts svinībām Siguldas pilsdrupu estrādē un baudīt Līgo nakts burvību zaļumballē pie lielā Jāņu ugunskura.

Līgo Liepājā koncertestrādē “Pūt, vējiņi”!

Liepājas pilsētas pašvaldība un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs piedāvā liepājniekiem un pilsētas viesiem svinēt Līgo svētkus Liepājā koncertestrādē “Pūt, vējiņi” 23. jūnijā no plkst. 20.30 līdz četriem rītā. Liepāja šogad līgos, baudot gan pazīstamu latviešu dziedošo aktieru un mūziķu Līgo vakara koncertprogrammu ar latviešu estrādes zelta dziesmām, gan tradicionālās Jāņuguns iedegšanu un lustīgu līgošanu nakts ballē līdz rīta gaismai.

Svētku koncertā pulksten 20.30 līgotājus priecēs Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, Liepājas teātra aktrises Everita Pjata un Agnese Jēkabsone, kā arī dziedātājs Andris Ērglis un mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā. No pulksten 22.00 koncertdārzā jau tradicionāli kursies Jāņuguns, ko šogad kurs Ieva Tālberga un draugi, bet Jāņu rītu varēs sagaidīt Līgo nakts ballē kopā ar grupu “Dakota“.

Līgotāji aicināti līdzi ņemt savu Līgo svētku groziņu vai arī baudīt gardumus kafejnīcā “Lotte Caffe” koncertestrādes “Pūt, vējiņi” dārzā.

Biļetes (5 EUR) pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv, kā arī svētku vakarā no plkst. 19.00 koncertestrādes “Pūt, vējiņi” kasē. Līgām, Jāņiem un bērniem līdz 12 gadiem, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, ieeja pasākumā bez maksas.

Liepājas iedzīvotājus un pilsētas viesus kopā svinēt gada krāšņākos saulgriežus aicina Liepājas pilsētas pašvaldība, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un Liepājas Kultūras pārvalde, atbalsta “IF P&C Insurance AS Latvijas filiāle”.

Plašāka informācija atrodama šeit:

www.liepajaskc.lv

https://www.facebook.com/liepajaskc/

https://www.facebook.com/events/381554658913017/

 

LĪGO festivāls Vecpiebalgā

bilesuserviss
Visas dienas un nakts garumā aicinām līgot, gan ievērojot sentēvu tradīcijas un latviešu Jāņu rituālus, gan arī moderni un ar 21. gadsimta noskaņām izjust saulgriežu īpašo noskaņu, svinot Latvijas skanīgākos un lielākos svētkus pie dabas krūts, skaistajā Alauksta ezera krastmalā.

Līgojam Dobelē!

Latvijas Radio 2 tradicionālais Līgo concerts savus draugus šoreiz pulcēs vienā no romantiskākajām Zemgales pilsētām – Dobelē, kuras pilsdrupās notiks dižkoncerts “Līgojam Dobelē!”.

Koncertā uzstāsies labākie Dobeles novada dziedātāji un dejotāji, “Vintāžas orķestris”, tautā iemīļoti solisti. Koncerta laikā arī suminās 60 gadu jubijejā Žoržu Siksnu, kura dziesmu benefice būs koncerta sastāvdaļā. Pēc koncerta – nakts balle, kas saullēktā noslēgsies ar tradicionālo pliko skrējienu.

 

 

Tavs auto Līgo!

Piektdien, 23. jūnijā, pie Valkas pilsētas kultūras nama Lugažu laukumā otro gadu norisināsies tematiskais konkurss “Tavs auto LĪGO”.

Valcēnieši un pilsētas viesi aicināti izkrāšņot un izdekorēt savus spēkratus (automašīnas, motociklus, velosipēdus u.c.) un piedalīties konkursā, kura uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums!

Līgo vakars Jūrmalā

jurmala.lv

Svinēšana norisināsies 23. jūnijā Dzintaru un Kauguru pludmalē.

Dzintaru pludmalē

20.00 Deju koncerts

22.00 – 04.00 Balle kopā ar vokāli instrumentālo ansambli ”Neaizmirstulītes” un Laimi Rācenāju, Jelgavas Big Band un solistiem – Aiju Vītoliņu, Ralfu Eilandu, Elzu Rozentāli, Žoržu Siksnu un  Rūtu Dūdumu.

Savukārt Kauguru pludmalē balle sāksies 22.00 kopā ar grupu “Credo” un dīdžeja programmu.

 

Līgo pasākumi 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā

latvia.travel

Rīgā Līgo pasākumi parasti norisināsies 11. novembra krastmalā, kur pasākums „Līgosim krastmalā” visiem piedāvās iespēju baudīt kultūras programmu, kurā plaši pārstāvēti tautas dziedātāji, dejotāji, latviešu aktieri, mākslinieki, grupas un dīdžeji. Izklaides pasākumi ilgs līdz agram rītam, un apmeklētāji varēs baudīt svētku ēdienus un sildīties pie ugunskuriem pašā pilsētas sirdī. Dzegužkalna parks ir vēl viena vieta tradicionālām Jāņu svinībām visas nakts garumā. Visi rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti izgatavot pašiem savus Jāņu vainagus un piedalīties ugunskuru dedzināšanas rituālā.

“Jāņu festivāls 2017” Anglijā

Ģimenēm un bērniem draudzīgajā festivālā visas trīs dienas būs pieejamas un darbosies sešas Līgo brīvdabas sētas – “3×3 saieta Lielbritānijā”, “Jāņu zāļu sēta”, “Kokļu Zaptes Līgo dziemu sēta”, “Līgo danču sēta”, “Jāņuguns sētā”, “Līgo trača sēta” pašiem mazākajiem līgotājiem un jaunā “Rīgas sēta”.

Trīs dienu ilgais brīvdabas mūzikas un kultūras festivāls lepojas ar daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas gaumēm. Festivāla ietvaros notiks latviešu šlāgermūzikas un popmūzikas koncerti ar pazīstamāko latviešu viesmākslinieku uzstāšanos, zaļumballe un deju vakari dīdžeju vadībā, latviešu kultūras un tradīcijas pasākumi, brīvdabas teātra, tradicionālās latviešu sporta spēles, amatnieku tirdziņš. Festivālā sadarbībā ar latviešu filmu izplatītāju programmu diasporā “Kinopunkts” notiks arī pašmāju kino hita filmas “Svingeri” un animācijas filmas “Neparastie rīdzinieki” pirmizrāde Anglijā.

Jāņu dienā varēs baudīt Burtonas latviešu amatieru teātra “Strops” izrādi “Lustīga līgošana”, bet Līgo svētku lielkoncertā “Skroderdienas Straumēnos” ar leģendārās  Blaumaņa  lugas iedvesmoto Jāņu dziesmu un deju programmu uzstāsies FK  “Kokļu Zapte”, TDK “Kamoliņš”, TDK “Rakstā”, TDK “Zīlaine”, TDK “Saktā”,  FK “Žeperi”,  FK “Dūdalnieki”, TK “Jumītis” un  Deboras koris.  Lielā Jāņu ugunskura kopīga apdziedāšana, aplīgošana un aizdegšana svētku kulminācijas vakarā, 24. jūnijā notiks kopā ar latviešu tautas kopu “Žeperi” un tautas dejas kopām “Rakstā” un “Sakta”.

 


Saistītās tēmas: JāņiLīgoSVētki

youtube icon
Abonēt youtube