Maskavā pirms paredzētās protesta akcijas aizturēts tās rīkotājs – opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, paziņojusi viņa sieva Jūlija Navaļnija.

“Alekseju aizturēja mājas kāpņu telpā. Viņš lūdza pavēstīt, ka plāni nemainās – Tveras iela,” Navaļnija tvitera kontā ierakstījusi Jūlija Navaļnija. Viņa arī tviterī ievietojusi fotoattēlu, kurā redzams Navaļnijs pie policijas automašīnas.

Jau ziņots, ka pirmdien visā Krievijā notiek protesta akcijas pret korupciju, kuras rīko Navaļnijs. Daļa no šīm akcijām notiek ar varasiestāžu atļauju, bet daļa ir nesankcionētas. Visā valstī aizturēti vairāki desmiti protestētāju.

Navaļnijs ir saņēmis Maskavas pašvaldības atļauju rīkot protesta akciju Saharova prospektā, taču svētdienas vakarā Navaļnijs paziņoja, ka tā notiks Tveras ielā pilsētas centrā. Līdz ar to šī protesta akcija būs nesankcionēta. Savu lēmumu mainīt akcijas norises vietu Navaļnijs pamatoja ar to, ka varasiestādes izdara spiedienu uz apakšuzņēmējiem, kuri, minot dažādus iemeslus, atteikušies paredzētajā pasākuma norises vietā Saharova prospektā samontēt skatuvi. Maskavas mērija paziņoja, ka policija netraucēs cilvēku pārvietošanos pa Tveras ielu, kas ir slēgta transporta satiksmei valsts svētku – Krievijas dienas – pasākumu dēļ, taču aizturēs tos, kam būs plakāti vai kas izkliegs saukļus.

Policija pirmdien aizturējusi trīs vīriešus, kas dalīja skrejlapas pie oficiālās protesta akcijas norises vietas Saharova laukuma.

Foto: Mikhail Svetlov/Getty Images

Saistītās tēmas: Aleksejs NavaļnijsMaskava

youtube icon
Abonēt youtube