Losandželosas dome naktī uz piektdienu izgaismota ar Betmena zīmi, pieminot pirms nedēļas mūžībā aizgājušo aktieri un televīzijas seriāla “Batman” zvaigzni Adamu Vestu.

Vests aizgāja mūžībā pagājušo piektdien 88 gadu vecumā, zaudējot cīņā ar leikēmiju.

Vests atveidoja supervaroni televīzijas seriālā “Batman”, kas iznāca pagājušajā gadsimta sešdesmitajos gados. Seriāls iemantoja lielu popularitāti un tā panākumi vairoja arī oriģinālo komiksu žurnālu pārdošanas apjomu.

Komiksā, seriālā un daudzajās filmās, kas sekojušas pēc tam, Gotemas varasiestādes izgaismoja debesis ar Betmena zīmi, kad bija nepieciešama supervaroņa palīdzība.

Pie Losandželosas domes ēkas tika novietotas arī divas Betmena sešdesmito gadu automašīnas kopijas.

Piemiņas pasākumā piedalījās simtiem Vesta fanu, no kuriem daudzi bija ģērbušies seriāla un filmu varoņu kostīmos. Ieradies bija arī 71 gadu vecais aktieris Bērts Vards, kurš seriālā atveidoja Robinu.

“Es esmu šeit, lai pateiktu jums, ka mans draugs Ādams vēlētos, lai jūs visi esat neticami laimīgi un priecīgi,” sacīja Vards.

Betmena tēlu 1939.gadā radīja mākslinieks Bobs Keins un rakstnieks Bils Fingers, kuriem kompānija “DC Comics” bija likusi radīt jaunu supervaroni, kas būtu konkurents tobrīd ļoti iemīļotajam Supermenam.

Betmens drīz vien kļuva par popkultūras ikonu par spīti jaunākās supervaroņu paaudzes – Kapteiņa Amerikas, Zirnekļcilvēka un Dzelzs vīra – ienākšanai kino.

Foto: CHRIS PIZZELLO /AP

Saistītās tēmas: Adams VestsBetmena zīmeLosandželosa

youtube icon
Abonēt youtube