Tautiskas ādas aprocītes, harēma bikses un atsperu vainagi ar pērlītēm – tik radoši ir Latvijas meistari, rūpējoties, lai Jāņu nakts tērpi būtu gan latviski un skaisti, gan mūsdienīgi un ērti. Apmeklē Latvijā pirmo Jāņu digitālo gadatirgu, kas interneta vidē notiks otrdien, 20. jūnijā, visas dienas garumā, un sagatavojies svētkiem bez steigas un tradiconālā tirgus burzmas!

 

Krāšņi un moderni vainagi

Līgo vakarā visām daiļā dzimuma pārstāvēm jārotājas ar vainadziņu, kam mūsdienīga alternatīva var būt arī kronis, kas nenovītīs. “Uzdrošināties un rotāties skaisti, mazliet etniski un maģiski. Jo ļoti iespējams, vainags ir skaistākā sieviešu rota pasaulē,” saka zīmola Spangas radītāji, aicinot meitas un sievas izvēlēties krāšņus un izturīgus vainagus.

Rotājies latviski

Rotas ir neatņemama tērpa sastāvdaļa, īpaši svētkos, bet latviskas rotas īpaši iederas Līgo maģijā – katrai zīmei taču ir sava īpašā nozīme un jēga. Jāņu digitālajā gadatirgū būs pieejamas ROTAA rokassprādzes ar latviešu zīmēm, kā arī citas latviešu meistaru darinātas rotas – gredzeni, saktas un aprocītes.

Kleitas tautumeitām

Nekādas bikses vai džinsi – meitenēm Līgo nakts jāsagaida kleitā! Neviens cits apģērba gabals tā neizceļ sievišķību un nesatrauc puišu prātus. Latviešu modes māksliniekiem patīk lins, un tieši linu kleitas ir šo svētku piemērotākā izvēle. Ar tautiskumu un eleganci izceļas Linotēkas kleitas, lakati, seģenes un un jakas Jāņu naktij – lai būtu skaisti un silti! Gadatirgū nebūs aizmirsts par stiprā dzimuma pārstāvjiem – Ulmann piedāvā košas harēma bikses, krāsainus kreklus un pat tauriņus, lai arī vīrieši izskatītos savu tautumeitu cienīgi.

Saki to Līgo naktī!

Papardes zieda meklēšana ir Līgo nakts skaistākais rituāls, bet var kļūt par svarīgāko mirkli dzīvē. Vai iespējams vēl īstāks brīdis, kad spert izšķirošo soli un izteikt bildinājumu? Putni mostas, saule lec, jūs divi vien – bez pasēm un tituliem… Šādā brīdī noderēs RR ādas gredzentiņš ar skaistu akmeni vai arī sidraba gredzentiņš no Baltu Rotām.

Romantiskais ugunskurs

Krāsainie skaliņi Ziemeļblāzma ir iespēja Līgo naktī piedzīvot vēl vienu brīnumu. Tie deg ar dažādu krāsu liesmām un piešķirs gada romantiskākajai naktij īpašu auru. Maģiskajā naktī maģisks ir viss – daba, cilvēki un uguns, kas sašķeļ tumsu vienā no gada īsākajām naktīm. Drīz ausīs saule un sāksies Jāņu diena. Vai mēs vēl būsim tādi paši kā pirms tam? Kas zina…

 

Digitālajā gadatirgū varēs atrast visu nepieciešamo skaistai un lustīgai līgošanai. Gards Jāņu siers, alus, sklandrauši un pīrāgi, izrakstīti svētku galdauti, skaisti tērpi, rotas un kroņi, oriģinālas dāvanas Jāņiem un Līgām – tā ir tikai neliela daļa no plašā piedāvājuma, ko būs sarūpējuši amatnieki. Gadatirgus, kas norisinās Swedbank projekta Meistars 21. gadsimtā ietvaros, virtuālos apmeklētājus gaidīs sākot no 20. jūnija plkst. 9.00 līdz pat pusnaktij. Jāņu digitālo gadatirgu varēs apmeklēt http://bit.ly/DigitalaisGadatirgus .

 

Jāņu digitālais gadatirgus notiek Swedbank projekta Meistars 21. gadsimtā ietvaros, aicinot Latvijas amatniekiem kļūt par meistariem arī digitālajā vidē. Lai pilnveidotu savas digitālās prasmes, vēl līdz 25. jūnijam amatnieki no visas Latvijas var pieteikt savu dalību projektā Meistars 21. gadsimtā. Tajā četrus mēnešus lekcijās un praktiskās nodarbībās pie digitālās prasmes apguvušiem, veiksmīgiem Latvijas uzņēmējiem, sava aroda meistariem un sociālo tīklu un bankas ekspertiem būs iespēja apgūt saziņai un pārdošanai nepieciešamās digitālās prasmes.

 

 

youtube icon
Abonēt youtube