Dzegužkalnā un 11.novembra krastmalā 23.jūnijā līdz rītam notiks Līgo svētku svinības, kurās paredzētas dažādas svinību aktivitātes un muzikālie priekšnesumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Pasākumu programma “Līgosim krastmalā!” sāksies plkst.19 un turpināsies līdz plkst.4.30. ”Rīgas laukumā” iedzīvotājs izklaidēs namatēvs Valters Krauze, etnomūzikas apvienība ”Brāļi un māsas”, Intars Busulis un ”Abonementa orķestris”, grupa ”Labvēlīgais tips” un “MC orķestris”. Tāpat uzstāsies solisti Vineta Elksne, Karīna Tropa, Kristaps Rūķītis un Ivo Grīsniņš-Grīslis. Šajā laukumā notiks arī svētku galvenā ugunskura iedegšana. Savukārt ”Danču placī” muzicēs folkloras kopas, mūziķu apvienība, dīdžejs Roberts Lejasmeijers, kā arī notiks lustīga dejošana “Rīgas Danču kluba” vadībā.

Ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt ”Dziesmu paviljonu” un dziedāt kopā ar aktieri Juri Hiršu, solistu Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aiju Vītoliņu un kora grupu diriģenta Ginta Ceplenieka vadībā. Dziesmas skanēs Kristapa Krievkalna pavadošās grupas muzikālā ietērpā. Šajā paviljonā dziedāt gribētājus un klausītājus gaidīs arī grupa ”Mākoņstūmēji” un dīdžejs Arturs Krūzkops.

Svētkos “Ziņģu sētā” varēs arī dziedāt kopā ar grupām ”Galaktika”, ”Coco Orchestra”, ”Lauku muzikanti”, ”Flame and the Rolltones”. Svinību apmeklētāji aicināti paviesoties arī ”Amatu un ritu pagalmā”, kur muzicēs folkloras kopas un būs iespēja iepazīt seno latviešu amatus un Līgo svētku tradīcijas, bet ”Rotaļu skvērā” tautiskas stafetes, spēka pārbaudes un radošas nodarbes izmēģināt varēs kā liels, tā mazs svētku dalībnieks.

Tāpat krastmalā būs izvietoti galdi, kur ikviens varēs baudīt līdzpaņemto cienastu vai iegādāto svētku ēdienu un dzērienu ”Godu un mielasta” ielā.

Savukārt tradicionālas Jāņu svinības norisināsies Dzegužkalnā, kur svētku vakars sāksies plkst.20, kad visus kopā pulcinās Jāņa māte Zoja Heimrāte un Jāņa tēvs Edgars Lipors. Svinību laikā varēs vērot Liepājas aktrišu kopas ”Atštaukas” priekšnesumu, bet pēc Jāņuguns iedegšanas dziesmas būs iespēja dziedāt kopā ar postfolkloras grupu ”Iļģi”, kas līdz ar Rīgas Danču klubu vadīs arī lielo danču tūri. Īsi pēc pusnakts notiks Jāņu godināšana. Vēlāk pasākumā uzstāsies muzikālā apvienība ”Raxtu Raxti” un etnoroka grupa ”Laimas Muzykanti”.

Sabiedriskais transports Rīgā 23.jūnijā un 24.jūnijā būs pieejams bez maksas.

youtube icon
Abonēt youtube