Nākamajā sezonā Latvijas virslīgas hokeja čempionātā, visticamāk, spēlēs gan Lietuvas, gan Igaunijas komandas, atklājis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.
Pagājušajā sezonā virslīgas čempionātā piedalījās septiņas komandas, tomēr “Pārdaugava” 30 spēlēs guva vien vienu punktu.
Jautāts par Latvijas virslīgas nākamo sezonu, Koziols informēja, ka “sešas komandas jau ir skaidras”.
“Šobrīd notiek sarunas ar igauņiem un lietuviešiem. Igauņi visticamāk piekritīs, un Latvijas čempionātā spēlēs Igaunijas izlases bāzes komanda,” stāstīja LHF ģenerālsekretārs. “Savukārt Lietuvu visticamāk pārstāvēs komanda no Elektrēniem.”
Koziols piebilda, ka šobrīd tiek meklēts risinājums, lai pilnībā vai daļēji Latvijas klubiem kompensētu transporta izdevumus, kas saistīti ar virslīgas paplašināšanos.
Latvijas hokeja čempionātam ilgstoši bija atklātais statuss, tomēr kopš 2012.gada virslīgā vairs nespēlē Elektrēnu “Enerģija”. Savukārt 2007./2008.gada sezonā tajā sacentās arī Igaunijas klubs Tartu “Big Diamonds”.
Kā vēstīts, nākamsezon jau trīs turnīru garumā notiks arī Baltijas kausa izcīņa, kur Latviju pārstāvēs virslīgas izlase, spēkojoties pret Igaunijas un Lietuvas valstsvienībām. Pirmais turnīrs jau 25.-27.augustā notiks Tallinā, pēc tam 3.-5.oktobrī komandas tiksies Klaipēdā, bet pēdējais posms būs 2.-4.februārī Latvijā.
“Mēs vēlējāmies uz Latvijas hokeja pirmās līgas līgas bāzes izveidot studentu līgu, bet tam laiks vēl nav pienācis. Labs piemērs ir Jelgavā – ja jaunietis spēlē virslīgā, viņam tiek piedāvāta iespēja studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) bez maksas. Un komandas nosaukums ir “Zemgale”/LLU,” paudis Koziols. “Veicināsim šādas sistēmas izveidošanos arī Valmierā, Ventspilī un citās pilsētās. Jā, mēs sekmēsim to, lai čaļi iet mācīties.”
Tāpat no nākamās sezonas jauna sistēma būs Latvijas bērnu un jaunatnes čempionātam, kuras pamatā būs darbs ar bērnu hokeju, kas vērsts ne tikai uz jauno meistaru tehnikas prasmēm un komandu rezultātiem bet arī uz fizisko sagatavotību.
“Lai veicinātu tieši bērnu fizisko sagatavotību, sākot ar nākamo sezonu jaunajiem hokejistiem līdz 14 gadu vecumam sezonas kopvērtējuma rezultāts sastāvēs no trim daļām – čempionāta spēļu rezultātiem, fiziskās sagatavotības testu rezultātiem un meistarības testu rezultātiem,” stāstīja Koziols, atklājot, ka divreiz sezonā testos būs jāpiedalās visiem pieteikumā iekļautajiem spēlētājiem. “Līdz ar to tiks izslēgta situācija, kad viens divi līderi “izvelk” komandu līdz medaļām.”

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube