Futbola komandas “Salaspils” un Dobeles “Sirius” ceturtdien izslēgtas no Latvijas futbola čempionāta otrās līgas, jo pastāv aizdomas, ka tās negodīgi centušās ietekmēt spēļu rezultātus, vēsta Latvijas Futbola federācija.

Pagājušajā nedēļā notika Latvijas kausa otrā posma spēle, kurā 78.minūtē Rīgas “Jūrnieks” bija ar 11:0 vadībā pret “Salaspili”, kad tiesnesis nolēma cīņu pārtraukt, jo viņš un delegāts novērojuši darbības no “Salaspils” spēlētāju puses, kas acīmredzami tika vērstas uz to, lai spēle tiktu zaudēta ar noteiktu vārtu starpību, “Salaspils” spēlētājiem apzināti kļūdoties, dodot piespēles pretinieku komandas spēlētājiem, kā arī veicot citas apzinātas darbības, kas vērstas uz noteikta rezultāta panākšanu.

Tāpat LFF Disciplinārlietu komisija (DK) izskatījusi arī 15.jūnija spēli Latvijas otrās līgas čempionātā starp “Progess 2” un “Sirius” komandām. Arī šī spēle tikusi apturēta 80.minūtē, jo no “Sirius” futbolistu puses pat pēc brīdināšanas turpinājušās darbības, kas nav savienojamas ar godīgas spēles un sportiskajiem principiem.

Kā vēsta DK, “Sirius” pārstāvis sēdē apstiprinājis faktu, ka divās otrās līgas čempionāta spēlēs Dobeles vienības sastāvā spēlējuši čempionātam nepieteikti spēlētāji, izmantojot citu spēlētāju identitāti un citu spēlētāju licences.

Vēl tikai pagājušajā nedēļā “Babīte”/”Dinamo” komanda pēc sešām aizdomīgām spēlēm tika izslēgta no “SynotTip” Latvijas virslīgas futbola čempionāta.

Spēļu rezultātu sarunāšana arī iepriekš bijusi liela problēma Latvijas futbolā. Janvāra vidū Valsts policija (VP) spēļu rezultātu sarunāšanas lietā lūdza sākt kriminālvajāšanu pret divām personām, tostarp bijušo Daugavpils kluba “Dinaburg” prezidentu Oļegu Gavrilovu. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, otra persona, pret kuru lūgts sākt vajāšanu, ir kluba tehniskais direktors Jevgēņijs Klopovs.

Lai cīnītos pret rezultātu sarunāšanu sportā, Latvijā tika mainīta likumdošana, ieviešot kriminālatbildību par šādiem pārkāpumiem.

Saistītās tēmas: Dobeles "SiriusSalaspilsspēļu rezultāti

youtube icon
Abonēt youtube