Jelgavas slimnīcā un poliklīnikā pagaidām neizjūt pacientu pieplūdumu saistībā ar ģimenes ārstu streiku, noskaidroja aģentūra LETA.

Jelgavas poliklīnikas vadītāja Gunta Arnīte aģentūrai LETA pastāstīja, ka šodien pacientu poliklīnikā nav vairāk kā parasti, jo acīmredzot nosūtījumus un darba nespējas lapas pacienti saņēma jau pirms streika sākuma plkst.12. Poliklīnikā darba dienās no plkst.15 līdz 19 pieejams dežūrārsts.

Arnīte prognozēja, ka vairāk pacientu varētu būt rīt. “Ja gadījums būs akūts, nevienam palīdzība netiks atteikta, jo tā ir ārstu sūtība,” pauda poliklīnikas vadītāja.

Streika nepiedalās neviens no desmit ģimenes ārstiem, kas strādā poliklīnikā, un pacientus pieņem astoņi dakteri, kas nav atvaļinājumā. Aģentūra LETA novēroja, ka pie ģimenes ārstu kabinetiem veidojas nelielas rindas.

Arī Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pacientu skaitu ģimenes ārstu streiks ietekmējis nav un nodaļa strādā ierastajā režīmā, pārliecinājās aģentūra LETA.

Vairākās aģentūras LETA apmeklētajās ģimenes ārstu praksēs speciālisti atradās savās darba vietās, taču pacientus apkalpoja māsiņas. Pacientu praksēs bija ievērojami mazāk nekā parasti.

Jau vēstīts, ka šodien plkst.12 ģimenes ārsti sākuši streiku, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

Tā kā Veselības ministrijas un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.

Streikā piedalās vairāk nekā 600 ģimenes ārsti.

Saistītās tēmas: ĀrstiStreiksveselība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube