Diezgan regulāri “MTG” piederošā kanāla “TV3” redzamajā raidījumā “Nekā Personīga” tiek aktīvi runāts par Krievijas ietekmi uz mūsu publisko telpu. Raidījumā izsaka pārmetumus nespējai ierobežot Krievijas politisko uzskatu popularizēšanu masu medijos. Diemžēl brīdī, kad tiek skartas paša koncerna finansiālās intereses, runas par Krievijas politisko cenzūru vairs nav aktuālas. Tieši tā var tulkot pakļaušanos Krievijas prasībai – patriekt sporta žurnālistu Armandu Puči no hokeja spēļu komentēšanas.

 

Mediju uzņēmums “MTG TV Latvia” atstādinājis raidījuma “Hokeja studijas” vadītāju, sporta žurnālistu Armandu Puči no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” spēļu komentēšanas. Pats Puče aģentūrai LETA pastāstīja, ka lēmumu par viņa atstādināšanu “MTG TV Latvia” pieņēmis pēc tam, kad mediju uzņēmums saņēma paziņojumu no KHL biroja Maskavā par nepieciešamību pārtraukt sadarbību ar Puči.

Viņš norādīja, ka no Maskavas saņemts ultimāts, ka Puče nedrīkst būt saistīts ar KHL spēļu translācijām, pretējā gadījumā KHL vadība neslēgšot līgumu ar “MTG TV Latvia” par KHL spēļu pārraidēm. Pēc Pučes teiktā, galvenais iemesls šāda rīcībai ir viņa iepriekš veidotie raksti par KHL politisko ideoloģiju un tās ietekmi uz Rīgas “Dinamo” Latvijā. KHL vadība bija saņēmusi Pučes veidotos rakstus krievu valodā, kuros, pēc Pučes domām, nebija pausti tai glaimojoši viedokļi.

Žurnālists sacīja, ka “MTG TV Latvia” lēmums viņam nav pārsteidzošs, jo, viņaprāt, Rīgas “Dinamo” vadība jau ilgstoši ir raidījusi netiešus mājienus viņa virzienā par vēlmi izrēķināties par viņa publiski pausto viedokli pret hokeja klubu. “Rīgas “Dinamo” vēlējās ar mani izrēķināties un mājienus es jau saņēmu iepriekš (..). Bija jau laiks, ka viņi atrada to veidu,” uzsvēra Puče.

Savukārt, Pučes kolēģis no TV6 raidījuma “Overtime” basketbolists Valdis Valters sociālajos tīklos neslēpa savu vilšanos televīzijas lēmumā. “Gada lielākais sviests – Armands Puče tiek atstādināts no hokeja studijas par to, kā kritizēja [Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētāju Juri] Savicki,” rakstīja Valters.

Interesanti, ka “MTG TV Latvia” preses  pārstāve Laima Kristapsone līdz 24.jūlijam ir devusies atvaļinājumā, bet viņas vietā palikusī Agnese Orole uz portāla ritakafija.lv lūgumu no “MTG” puses komentēt notikušo ar Puči tā arī nav reaģējusi.

 

Foto: LETA

Saistītās tēmas: Armands PučeCenzūraKHLkrievijaMTGskandāls

youtube icon
Abonēt youtube