Šodien, 19. jūlijā sociālajos tīklos cilvēkus uzrunāja smeldzīgais stāsts par jauno māmiņu Viju Amasovu. Īsi pēc bērniņa piedzimšanas ārsti jauno māmiņu aizsūtīja mājās mirt. Taču, uzsāktā ārstēšanās Izraēlā, ir nesusi cerību sievietei redzēt, kā izaug viņas bērni. Mēs visi kopā varam mēģināt šo cerību pārvērst īstenībā. Portāls ritakafija.lv tic,  ka mēs kopā varam radīt brīnumu, tāpēc publicē Vijas lūgumu līdzcilvēkiem.

Šodien, 19. jūlijā Vijai paliek 30 gadi, taču šo jubileju viņa sagaida slimnīcā prom no savām meitiņām – vienu mēnesi dažas dienas vecās Lotes un 1 gadu 8 mēnešus vecās Laumiņas.

 

Kopš Lotes gaidību septītā mēneša Vijai bija regulāra vemšana, ko mediķi norakstīja uz grūtniecības toksikozi. Vijas meitiņa pasaulē nāca ar ķeizargrieziena palīdzību, jo Vija bija novārgusi un pēc mazulītes piedzimšanas svēra vien 43 kilogramus. Mediķi mierināja, ka bērniņš vairs nespiež kuņģi, nemitīgā vemšana pāries un pašsajūta uzlabosies. Tomēr tā nenotika un Vija izlēma veikt kuņģa pārbaudi – endoskopiju, kas atklāja šokējošu diagnozi – ļaundabīgu kuņģa audzēju.

 

Nekavējoties Viju ievietoja slimnīcā, kur steidzami tika uzsāka barošana caur sistēmu, jo Vija jau varēja nomirt no bada. 28. jūnijā tika veikta operācija, kuras laikā konstatēts liels, neoperējams audzējs, kas izpleties pa visu kuņģi. Vijai tika ievietota stoma, lai tādējādi nodrošinātu pārtikas uzņemšanu. Divas dienas vēlāk nāca nākošais šoks. Ārstu konsīlijs nozīmēja Vijai tikai simptomu mazinošu terapiju ģimenes ārsta uzraudzībā. Vijai ieteica doties mājās un samierināties ar šo likteņa triecienu, pavadīt pēdējās dienas kopā ar saviem mīļajiem, jo ārstēšana nav iespējama.

 

Ar radu un draugu palīdzību Vijai tika meklētas ārstēšanas iespējas ārzemēs. Tika pieņemts lēmums doties uz Hadassah Universitātes slimnīcas kuņģa un zarnu onkoloģijas nodaļu Izraēlā un veikt tur piedāvāto ķīmijterapiju, pēc tās audzējam samazinoties – operāciju.

 

Šobrīd Vija jau saņēmusi vienu ķīmijterapijas kursu, vienu nakti jau varējusi gulēt bez vemšanas. Tas ir devis cerību uz dzīvību. Tomēr ārstēšanās izmaksas ģimene nespēj segt pašu spēkiem un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Šī ārstēšana ir Vijas vienīgā cerība. Palīdzēsim Vijai! Palīdzēsim mazajām meitiņām Laumiņai un Lotei būt kopā ar savu mammīti!

https://www.ziedot.lv/palidziba-vijai-amosovai-2826

Foto: facebook.com

Saistītās tēmas: PalīdzībaZiedot

youtube icon
Abonēt youtube