Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ar asprātīgām ceļazīmēm sākusi kampaņu #Parlabāmattiecībām, lai celtu braukšanas kultūru uz Latvijas ceļiem.

Kampaņas sākumposmā CSDD prezentēja desmit nerakstītus ceļu satiksmes likumus, ar kuriem iepazīstināja Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, olimpiete Ineta Radēviča.

Atklāšanas pasākumā Augulis norādīja, ka joprojām ir daudz jomas satiksmes kultūrā, kur Latvijai ir jālabojas. Kā piemērus viņš minēja satiksmes dalībniekus, kuri regulāri maina joslas, kā arī cilvēkus, kas nerāda pagrieziena signālus.

CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs atgādināja, ka CSDD veiktā aptaujā 70% autovadītāju atbildēja, ka viņus kaitina satiksmes dalībnieki, kuri nerāda pagrieziena signālus.

Svinīgajā ceļa zīmju atklāšanā katrai ceļa zīmei tika piešķirts aizbildnis, kurš sīkāk iepazīstināja ar ceļa zīmes būtību.

Noteikti iesakām izmantot iespēju uzzināt par nerakstītajiem likumiem, kā arī tiek piedāvāta iespēja dalīties ar savām pārdomām šeit- https://www.nerakstitie.lv/

CSDD Sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa informēja, ka šodien prezentētās ceļa zīmes uz Latvijas ceļiem nebūs atrodamas, bet ar tām varēs iepazīties Rīgas motormuzejā, kā arī visu augustu “Circle K” degvielas uzpildes stacijās. Tāpat augustā publiskajā kampaņā uzsvars tiks likts uz mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku tiesībām, piemēram, aicinot auto braucējus ievērot velosipēdistu tiesības. Turpretim, septembrī akcija koncentrēsies uz autovadītāju savstarpējām attiecībām uz ceļa.

 

Saistītās tēmas: #ParlabāmattiecībāmCSDDLatvijasceļi

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube