Rudenī gaidāmo Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību “Zapad-2017” (“Rietumi-2017”) laikā ASV divkāršos to iznīcinātāju skaitu, kas veic gaisa patrulēšanas misiju Lietuvā, paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Viņa norādījusi, ka ASV karavīri un aprīkojums “Zapad-2017” laikā tiks izvietots Lietuvā.

“Lielāka armijas klātbūtne, gaisa patrulēšanas misijas dubultošana un vairāk ASV karavīru, aprīkojuma un kuģu mācību “Zapad” laikā šeit norāda uz īpašo uzmanību, kas pievērsta mūsu reģionam,” Grībauskaite sacīja intervijā pirmdien.

NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā no Lietuvas ar četriem iznīcinātājiem veic Polija, kuras kontingents bāzēts Zokņu aviobāzes Šauļu pievārtē. Savukārt no Emari gaisa spēku bāzes Igaunijā misiju ar četriem iznīcinātājiem atbalsta Spānija.

Septembra sākumā misiju Lietuvā pārņems ASV, kas plāno to veikt ar astoņiem iznīcinātājiem.

Baltkrievijas aizsardzības ministrs Andrejs Ravkovs iepriekš paziņoja, ka 14.-20. septembrī Baltkrievijā plānotajās Krievijas un Baltkrievijas militārajās mācībās “Zapad 2017” piedalīsies 13 tūkstoši karavīru. Viņš uzsvēra, ka tās būšot aizsardzības mācības, savukārt Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

Saistītās tēmas: BaltkrievijaDaļa GrībauskaitekrievijaZapad-2017

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube