Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” zivju audzētavas “Tome” speciālisti šodien plkst.14.30 Juglas ezerā ielaidīs 24 500 zandartu mazuļus, kas izmaksās 4743 eiro, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas pašvaldībā.

Lai iegādātos zandartu mazuļus, Mājokļu un vides departaments startēja Zemkopības ministrijas Zivju fonda rīkotajā konkursā, kurā varēja iesniegt projektus zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā.

Kopējais projekta budžets ir 4743 eiro, no kuriem Zivju fonda nodrošinātais finansējums sastāda 3557 eiro jeb 75%, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas domes līdzfinansējums ir 1186 eiro jeb 25% no kopējās summas.

Pašvaldība skaidro, ka no bioloģiskās daudzveidības un zivju resursu saglabāšanas un atjaunošanas viedokļa Juglas ezeram, kas atrodas Daugavas lejtecē, ir nozīmīga loma. Tas savienojas ar ūdenstilpēm, kur sastopamas vietējo zivju sugas, to mazuļi un pieaugušie īpatņi, kā arī anadromo sugu (dzīvo jūrā, nārstot dodas uz upi vai ezeru) pārstāvji.

Juglas ezerā konstatētas 29 sugu zivis, no kurām saimnieciski nozīmīgākās sugas ir plaudis, līdaka, zandarts, līnis, rauda, asaris, karūsa un sudrabkarūsa. Pašreiz zivju resursus Juglas ezerā var izmantot tikai makšķernieki, jo no 2007.gada rūpnieciskās zvejas rīku izmantošana ezerā ir pārtraukta. Tā kā Juglas ezers ir caurtekošs un savienots ar vairākām ūdenstilpēm un ūdenstecēm, arī ar Daugavu un Rīgas jūras līci, tad Juglas ezera ekosistēma nodrošina zivju krājumu papildināšanu arī ar to savienotajās ūdenstilpēs, kur rūpnieciskā zveja ir atļauta.

Foto: LETA

Saistītās tēmas: Juglas ezersZandarti

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube