“Vienotība” ir vienīgais traucēklis tādas valdības izveidošanai pēc Saeimas vēlēšanām, kurā Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un “Saskaņai” būtu vairākums, un kas nozīmētu došanos virzienā uz Latvijas atgriešanu Krievijas ietekmes zonā, pauž Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V).

To politiķis norādījis paziņojumā par savas kandidatūras uz “Vienotības” valdes priekšsēdētāja amatu atsaukšanu par labu citam pretendentam, ekonomikas ministram, Ministru prezidenta biedram Arvilam Ašeradenam.

Ķirsis skaidro, ka pašlaik Latvijas pašvaldībās notiek iesildīšanās pirms nākamā gada parlamenta vēlēšanām ar mērķi izveidot tādu valdību, kurā ZZS un “Saskaņai” būtu vairākums. “Tas nozīmētu doties virzienā uz Latvijas atgriešanu Krievijas ietekmes zonā,” pauž politiķis.

“Šī mērķa īstenošanai ir tikai viens traucēklis – tā ir mūsu partija “Vienotība”, kas vienīgā starp partijām Latvijas dalību un integrāciju eiroatlantiskajās struktūrās uzskata par pašsaprotamu un vērtīgu valsts izaugsmei. Tā ir partija, kas atklāti nostājas pret oligarhu īstenoto politiku Latvijā, cenšoties visiem spēkiem to ierobežot,” uzsver galvaspilsētas domes deputāts.

Ķirsis paziņojumā vēršas pie atbalstītājiem, kam “rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija”, uzsverot, ka pašlaik Latvijā pastāv tiesiskuma un demokrātijas krīze. “Mēs redzam, kā “oligarhu sarunās” minētās shēmas īstenojās viena pēc otras, mēs bijām liecinieki tam, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadībā tiek ievēlēts cilvēks, kas šajās pašās sarunās minēts kā “Maskavā saskaņots premjera kandidāts”. ZZS varas alkatības dēļ “Saskaņai” ar ZZS nav ne mazāko grūtību veidot koalīciju Latvijas pašvaldībās – pat Jūrmalā, kur vienu no “Saskaņas” deputātēm Drošības policija ir atzinusi par “Krievijas ietekmes aģenti Latvijā”,” norāda politiķis.

Lai nepieļautu augstāk minētās valdības projekta izveidošanos, biedriem ir jādara viss iespējamais, lai “Vienotība” atdzimtu, kļūtu saliedēta un atgrieztos pie tās pamatvērtībām – tiesiskuma, cīņas pret oligarhu varu, Latvijas kā proeiropeiska un stabila NATO partnera, kā arī stabilas un atbildīgas ekonomiskās un fiskālās politikas, skaidro Ķirsis. “Esmu pārliecināts – lai atjaunotu sabiedrības uzticību mūsu partijai, mums ir jāspēj aizmirst mūsu individuālās vēlmes un ambīcijas, savstarpējās ķildas un tam sekojošais aizvainojums,” akcentē politiķis.

“Mūsu partijā ir bijis par daudz “es”, bet par maz “mēs”. “Mēs,” kas kopīgi virzāmies uz vienu mērķi, strādājot partijas un Latvijas labā. Šis trūkums vairākkārt aizēnojis mūsu patieso vēlmi – stipra un neatkarīga, moderna un eiropeiska, bet vienlaikus latviska un tiesiska Latvijas valsts,” norāda Ķirsis, uzsverot, ka tikai spēcīga komanda spēj nodrošināt iepriekš izvirzītu mērķu sasniegšanu.

Rīgas domes deputāts skaidro, ka šādos apstākļos “Vienotība” nedrīkst šķelties un tai ir jāspēj vienoties par kompromisiem un saliedēties. “Tādēļ uzskatu, ka par “Vienotības” vadītāju ir jākļūst cilvēkam, kurš spēj apvienot partiju kopīgam darbam,” savas kandidatūras atsaukšanu par labu Ašeradenam skaidro Ķirsis.

Jau vēstīts, ka līdz ar politiķa paziņojumu uz “Vienotības” priekšsēdētāja amatu pašlaik ir palikušas divas kandidatūras – Ašeradens un “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Partijai 19.augustā notiks kongress, kurā vēlēs jauno valdes priekšsēdētāju un pārējos vadības pārstāvjus. Kongresā partijas biedriem būs tiesības izvirzīt kādu jaunu kandidātu partijas vadītāja postenim. Pašreizējais partijas vadītājs Andris Piebalgs paziņojis, ka uz šo amatu nekandidēs.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube