Tallinas Zooloģiskajā dārzā šovasar pasaulē nākušajai melnā degunradža mazulītei dots vārds Kibeta, paziņojis Igaunijas galvaspilsētas zoodārzs.

Meklējot piemērotu vārdu, zooloģiskais dārzs izsludinājis konkursu, kurā piedalījušies apmēram 1700 zoodārza apmeklētāji. Vārdu izvēlējusies zoodārza izveidotā komisija, kurā bija astoņi cilvēki. Vārdam bija jābūt saistītam ar Āfriku, saprotamam visās valodās, kā arī jāsaskan ar mazulītes vecāku vārdiem – viņas māti sauc Kibibi, bet tēvu – Kigoma.

Kibeta ir apdzīvota vieta Tanzānijā, kas atrodas netālu no Viktorijas ezera.

Jau ziņots, ka 3.jūnijā Tallinas Zooloģiskā dārza melno degunradžu māte Kibibi pirmo reizi laidusi pasaulē mazuli, kas ir vistālāk uz ziemeļiem dzimušais degunradzis pasaulē.

Bijušais ilggadējais Tallinas Zooloģiskā dārza vadītājs Mati Kāls laikrakstam “Postimees” norādījis, šis ir ne tikai pirmais degunradža mazulis, kas nācis pasaulē Tallinas Zooloģiskajā dārzā, – pēc viņa teiktā, tāda notikuma vēl neesot bijis visā bijušās Padomju Savienības teritorijā.

Tallinas Zooloģiskajā dārzā kopš 2013.gada dzīvo melno degunradžu pāris – Kibibi un Kigoma. Pēc sekmīgas pārošanās 2016.gada martā degunradžu māte mazuli gaidīja 442 dienas.

Melnais degunradzis (Diceros bicornis) ir viena no piecām vēl joprojām dzīvojošajām degunradžu dzimtas (Rhinocerotidae) sugām. Savvaļā tas sastopams Āfrikas austrumdaļā un vidienē – Kenijā, Tanzānijā, Kamerūnā, Dienvidāfrikā, Namībijā un Zimbabvē. Brīvā dabā saglabājušies tikai aptuveni 5000 triju šīs sugas pasugu dzīvnieki.

“Šie dzīvnieki ir tik reti, ka katra melno degunradžu mazuļa piedzimšana ir īpašs notikums zooloģiskajiem dārziem visā pasaulē, kas palīdz arī šīs apdraudētās sugas saglabāšanā. Tallinas Zooloģiskais dārzs piedalās melno degunradžu reproducēšanas Eiropas programmā, kas arī noteiks, kurš zooloģiskais dārzs pēc dažiem gadiem kļūs par mūsu jaundzimušā mājām,” sacījis Tallinas Zooloģiskā dārza direktors Tīts Marans.

Degunradžus apdraud malu mednieki, jo viņu ragi joprojām ir pieprasīta prece gan Ķīnā, kur tos izmanto tradicionālajā medicīnā, gan Tuvajos Austrumos, kur no tiem darina dažādus rotājumus. Dienvidāfrikā 2016.gadā vien par upuri malu medniekiem krituši vairāk nekā 1000 degunradži.

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube