Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) ir lūdzis tiesībsargājošās iestādes pārbaudīt politiķa Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) darbību biedrībā “Biznesa attīstības asociācija”, aģentūru LETA informēja partijā “KPV LV”.

Deputāts norāda, ka šajā biedrībā Lembergs algā 2016.gadā ir saņēmis 187 819 eiro un ka no Lemberga amatpersonas deklarācijas izrietot, ka viņš no biedrības atalgojumā esot saņēmis ap 2,7 miljoniem eiro 16 gadu laikā.

“Valsts amatpersonas kļūšana par miljonāru no darbības biedrībā ir netipisks un varbūt pat bezprecedenta gadījums Latvijā. Šāda situācija rada pamatīgas aizdomas par ilgstoši veikto darbību likumību un to patieso mērķi,” pausts partijas paziņojumā medijiem.

“Faktiskie apstākļi, ka valsts amatpersona saņem mantisku labumu no privātpersonām par tādu darbību veikšanu, kas pirmšķietami saistīti ar valsts amatpersonas pienākumu pildīšanu ilgstoši un lielā apmērā, ir ļoti tuvi vairāku administratīvo pārkāpumu un noziedzīgu nodarījumu sastāviem,” iesniegumā Ģenerālprokuratūrai, Valsts kontrolei, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Valsts ieņēmumu dienestam raksta Kaimiņš.

Kaimiņš lūdz tiesībsargājošās iestādes rast atbildi uz iesniegumā izteiktajiem lūgumiem. Viņš aicina pārbaudīt līguma starp Lembergu un “Biznesa attīstības asociāciju” atbilstību pušu patiesajai gribai, proti, vai līgums nav simulatīvs vai fiktīvs, piemēram, slēpj citu darījumu vai nelikumīgu darbību.

Deputāts aicina noskaidrot biedrības dibinātāju nolūku, dibinot biedrību, noskaidrot biedrības biedru nolūku, piešķirot Lembergam finansiālu labumu, zinot, ka viņš ir valsts amatpersona, politiķa faktiski veiktos darbus biedrības biedru interesēs, to vērtības atbilstību tirgus situācijai un šādu darbību pieļaujamību, atrodoties Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja statusā.

Kaimiņš rosina izvērtēt Lemberga amata “Biznesa attīstības asociācijā” atbilstību Interešu konflikta novēršanas likuma nosacījumiem saistībā ar likuma mērķi. Deputāts arī aicina izvērtēt, vai Lembergs kā biedrību “Ventspils attīstības aģentūra” un “Biznesa attīstības asociācija” amatpersona nepārkāpj pašvaldības finansējuma saņemšanas noteikumus, tostarp nesaņem publisko finansējumu virs amatpersonu atlīdzības likumā noteiktā.

Biedrībā Lembergs ir valdes priekšsēdētājs. “Lursoft” mājaslapā publicētā informācija liecina, ka “Biznesa attīstības asociācijas” mērķis ir radīt labvēlīgu vidi visa veida komercdarbības attīstībai Ventspilī, izstrādāt komercdarbības attīstības idejas, veikt likumdošanas, saimnieciskās un politiskās situācijas analīzi. Organizācija veic konferenču, semināru un diskusiju organizēšanu un rīkošanu, informācijas bāzu izveidošanu un pilnveidošanu.

youtube icon
Abonēt youtube