Rīgas bāriņtiesā nav pieteicies neviens radinieks, kurš būtu spējīgs parūpēties par bērnu, kurš iedzēra metadonu, tāpēc pašreiz notiek viņa iepazīšanās process ar audžuģimeni, aģentūru LETA informēja bāriņtiesas pārstāve Linda Veržbicka.

Veržbicka informēja, ka vakar, 31.augustā, Rīgas bāriņtiesa pieņēma lēmumu neatjaunot pārtrauktās aizgādības tiesības vecākiem, kuru bērns saindējās ar vecākiem paredzēto metadonu. Bērna vecāki bāriņtiesas sēdē nepiedalījās, jo kopš 18.augusta viņiem ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Diemžēl bāriņtiesā arī nav pieteicies neviens radinieks, kurš būtu spējīgs par bērnu parūpēties. Pašlaik notiek bērna un audžuģimenes iepazīšanās process.

Kā ziņots 18.augustā policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka kādā dzīvoklī Rīgā konstatēts, iespējams, ar metadonu saindējies mazgadīgs bērns. Viņam tika konstatēta klīniskā nāve, taču pēc veiksmīgas reanimācijas bērns smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā.

Policija aizturēja bērna vecākus – 1978.gada dzimušo bērna tēvu un 1979.gadā dzimušo bērna māti, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par narkotiku lietošanu un zādzībām. Pēc tam tiesa piemēroja abiem vecākiem apcietinājumu.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas ārstējušās no narkotiku atkarības, tāpēc viņiem bijusi nozīmēta metadona programma. Pēc sākotnējās informācijas, vecāki viegli pieejamā vietā bija atstājuši pudeli ar stipro medikamentu. Naktī, kad abi vecāki gulēja, bērns bija atradis pudeli ar metadonu un izdzēris tās saturu. Bērna māte, izdzirdot, ka bērns sāka dīvaini elpot, pamodināja bērna tēvu, kurš ieraugot, ka bērns kļuvis pavisam bāls, sācis bērnam mākslīgo elpināšanu un izsaucis mediķus.

Policijā sākts kriminālprocess par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības dēļ. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

youtube icon
Abonēt youtube