Sestdien Daugavpils pilsētas domes deputāti nolēma no amata atbrīvot domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu (S). Elksniņa un partijas “Saskaņa” cerētie pārsteigumi nenotika un par Elksniņa gāšanu no amata nobalsoja visi seši Latgales partijas deputāti, ka arī trīs deputāti no “Mūsu partijas” saraksta. Savukārt pret Elksniņa gāšanu bija visi pieci “Saskaņas” deputāti, un šo lēmumu neatbalstīja arī Līvija Jankovska (Mūsu partija).

Sēde bija atklāta un tajā bija sapulcēti vairāki simti abu pušu atbalstītāju. Aktīvāka bija izrādījusies “Elksniņa nometne”, kas savu līderi sagaidīja ar vētrainiem aplausiem. Elksniņš aicināja klātesošos uzvesties pieklājīgi un “neblamēt” pilsētu, tomēr brīžiem viedokļu apmaiņa izvērsās “augstos toņos”.

Pirms balsojuma izteikties vēlējās tikai Elksniņa atbalstītāji, savukārt viņa gāzēji no runām atturējās. Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Kononovs (S) paziņoja, ka pilsēta tikusi apspļaudīta jau 2009.gadā, kad noticis apvērsums un Jānis Lāčplēsis no mēra krēsla gāzis Rihardu Eigimu, un tagad pilsēta atkal tiekot apspļaudīta. Savukārt deputāte Marjana Ivanova-Jevsejeva (S) sūrojās, ka pilsēta esot nogurusi no intrigām, turklāt Elksniņa vadībā “daudz kas šajos divos mēnešos ir izdarīts”.

Savukārt deputāte Jankovska teica, ka grib dzirdēt pamatojumu, kādēļ Elksniņam tiek izteikta neuzticība. Viņas vērtējumā, Elksniņš ir jauns politiķis, kuram ir daudz labu ideju pilsētas attīstībai. Jankovska savā runā lūdza piedošanu pilsētas iedzīvotājiem par to, ka izveidojusies šāda situācija.

Bijušais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) aģentūrai LETA paziņoja, ka gan pirms, gan pēc vēlēšanām uzskatījis, ka Elksniņš nevar būt pilsētas mērs. “Viņš ir apliecinājis, ka netiek galā ar savu pienākumu izpildi. Tas, ka viņš tik āri zaudēja citu pašvaldības deputātu atbalstu, man ir pārsteigums. Meli un propaganda ir īstais Elksniņa darba stils, kas ne pie kā laba nenoved,” izteicās politiķis.

Lāčplēsis domā, ka nākamā domes ārkārtas sēde, kurā tiktu ievēlēts jaunais domes priekšsēdētājs, būtu jāsasauc ļoti ātri, “jo pilsētā ir jārisina sarežģīti un atbildīgi jautājumi”. “Ir daudz ielaistu lietu, ir jāpiedalās nākamā gada budžeta veidošanā, jāstrādā pie struktūrfondu līdzekļu piesaistes, pretējā gadījumā pilsēta riskē neatgriezeniski zaudēt līdzekļus, kas ir piešķirti iepriekšējā plānošanas periodā,” piebilda Lāčplēsis.

Daugavpils domes priekšsēdētāja vietniece Jankovska pēc balsojuma par Elksniņa gāšanu, kurā viņa atturējās, aģentūrai LETA izteicās, – ja būtu paredzējusi, ka izveidosies šāda situācija, partijas valde varētu būtu pieņēmusi citu risinājumu. “Mēs nopietnāk attiektos pret to, ar ko ejam uz vēlēšanām un kādi cilvēki ir mūsu sarakstā,” sacīja Jankovska, acīmredzot kritizējot Eigimu un vēl divus domniekus, kuri tika ievēlēti no “Mūsu partijas” saraksta, taču nav tās biedri, un tagad nolēma gāzt Elksniņu.

Par to, vai strādāt koalīcijā vai opozīcijā, Jankovska lemšot pēc tam, kad būs oficiāli zināms nākamais mēra amata kandidāts, kas pašlaik nav publiski nosaukts. “Jebkurā gadījumā esmu par godīgu politiku un uzskatu, ka šodien visiem 15 deputātiem bija jāizsaka savs viedoklis, kāpēc domē ir jānotiek šīm pārmaiņām,” piebilda politiķe.

Pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi pašvaldībā iesniedza deviņi jaunizveidotās koalīcijas pārstāvji.

Trīs no “Mūsu partijas” saraksta Daugavpils domē ievēlētie deputāti jau ir parakstījuši jaunu koalīcijas līgumu ar līdz šim pašvaldības opozīcijā strādājušo Latgales partiju, kuru domē pārstāv seši deputāti.

24.augustā Daugavpils pilsētas domes deputāti ārkārtas sēdē neatbalstīja pašvaldības vadītāja Elksniņa rosināto domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Riharda Eigima (“Mūsu partija”) atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas. Sešas ir līdzšinējiem opozicionāriem Latgales partijai, piecas pašreizējā mēra Elksniņa pārstāvētajai “Saskaņai”, bet četras – “Mūsu partijai”.

Daugavpils domes priekšsēdētāja amatu šodien ieguva Rihards Eigims, kurš bija viens no Andreja Elksniņa (S) gāšanas iniciatoriem un kurš pirms vairākiem gadiem jau vadīja Latvijas otru lielāko pilsētu.

Lai arī Eigims vārdos bija paudis apņemšanos veidot plašu koalīciju, kurā varētu iesaistīties arī “Saskaņas” deputāti, šodien Daugavpils domes otrajā ārkārtas sēdē par Eigimu nobalsoja desmit deputāti, bet visi pieci “Saskaņas” pārstāvji balsoja pret.

Eigima vadītajā koalīcijā pirms balsojuma bija apvienojušies seši Latgales partijas un trīs no “Mūsu partijas” saraksta ievēlēti deputāti. Neviens no šiem trim no “Mūsu partijas” ievēlētajiem deputātiem nav šīs partijas biedrs, tostarp pats Eigims joprojām darbojas Latvijas Zemnieku savienībā.

Balsojumā par Eigimu nobalsoja arī līdzšinējā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska (Mūsu partija). Lai arī viņa un Eigims tika ievēlēti no viena saraksta, Jankovska līdz šim vairāk bija atbalstījusi gāzto “Saskaņas” pārstāvi Elksniņu un paudusi neizpratni par Eigima rīcības motīviem.

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube