Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) rosina parlamentam publicēt informāciju par privātpersonām, kurām izsniegta caurlaide.

Tāpat Saeimas mājaslapā jāpublicē informācija par deputātu vai frakciju, kura caurlaidi izsniedza, paredz Kaimiņa iesniegtais priekšlikums izmaiņām parlamenta Kārtības rullī.

Deputāts skaidroja, ka šīs personas apmeklē Saeimas komisiju sēdes, tiekas ar amatpersonām, kā arī parlamentā risina saimnieciska rakstura jautājumus. Informācijas publicēšana par minētajām personām dos iespēju sabiedrībai uzzināt, kuras personas ir iesaistītas Saeimas lēmumu pieņemšanā, norāda Kaimiņš.

 

Priekšlikumus izmaiņām parlamenta Kārtības rullī ir iesniedzis arī deputāts Igors Pimenovs (S), kurš rosina noteikt, ka deputātiem ir tiesības paust savu viedokli Saeimas mājaslapā. Tāpat politiķis vēlas, lai tiek noteikts, ka parlamenta interneta vietnē var tikt publicēti ziņojumi arī par komisiju un apakškomisiju sēdēm.

Ziņojumā par komisijas un apakškomisijas sēdi vai Saeimā organizējamā pasākuma norisi būs jābūt izklāstītiem visiem deputātu paustajiem viedokļiem, paredzēts parlamentārieša priekšlikumā.

Kā ziņots, Saeima konceptuāli atbalstījusi apjomīgu grozījumu veikšanu parlamenta Kārtības rullī.

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube