AS “Latvenergo”, turpinot zivju resursu atjaunošanas pasākumus, šonedēļ Daugavā lejpus Rīgas HES ielaida 400 000 vimbu mazuļu, kas izaudzēti zinātniskā institūta “BIOR” Doles zivjaudzētavā, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

“Vimbu mazuļus šogad izlaida divas nedēļas vēlāk tāpēc, ka iekavējās pavasara iestāšanās un arī vasara bija vēsa. Ielaižot Daugavā vimbu mazuļus, noslēdzas 2017.gada zivju resursu atjaunošanas programma. Līdz ar to Daugavas baseina ūdenstilpes ir veiksmīgi papildinātas ar dažādu sugu zivīm,” pauda “Latvenergo” Vides pārvaldības daļas vadītāja Aļona Boloņina.

Pēc uzņēmumā vēstītā, šogad Daugavas baseina ūdenstilpēs kopumā būs ielaisti vairāk nekā 6,3 miljoni dažādu sugu zivju mazuļu un kāpuru. Zivju mazuļu ielaišana ūdenstilpnēs sākās aprīļa beigās un maija sākumā, kad Daugavā pie Mangaļsalas tika ielaisti lašu un taimiņu mazuļi. Aprīlī un maijā ūdenstilpnēs ielaida līdaku kāpurus, maijā un jūnijā – nēģu kāpurus, jūlijā – zandartu mazuļus, bet augustā – sīgu mazuļus.

Energokompānijas ikgadējā kompensācijas summa zivju resursu atjaunošanas programmā ir vairāk nekā miljons eiro.

Vimba ir karpu dzimtas zivs, vidēji liela, tās ķermenis ir samērā slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Vimbas ir sastopamas upēs, kā arī tās uzturas jūrā, upju grīvās un to tuvumā, savukārt nārstot vimbas dodas upēs, daudzus kilometrus uz augšu pret straumi. Vimbas mazuļa svars ir vidēji 0,8 grami. Zivju audzētava “Dole” ir vienīgā specializētā vimbu mazuļu audzētava Baltijas jūras baseinā.

“Latvenergo” koncerns ir Baltijas mēroga energouzņēmums, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un pārdošanu, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades sistēmas aktīvu nomu.

Foto: LETA

Video: LETA

Saistītās tēmas: DaugavaLatvenergovimbas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube