Latvijas Televīzija (LTV) pirmo reizi tiešraidē pārraidīs Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera uzrunu Eiropas Parlamentā un debates par situāciju Eiropas Savienībā (ES), aģentūru LETA informēja LTV pārstāvis Edgars Lākutis.

Šonedēļ EP Strasbūrā notiks politiski nozīmīgas debates par situāciju ES starp EK priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru, EP priekšsēdētāju Antonio Tajāni un deputātiem. EK priekšsēdētāja uzruna un debates kļuvušas par tradīciju un šogad notiks jau septīto reizi. Kā ierasts, debates tiek uzsāktas ar priekšsēdētāja uzrunu par pašreizējo situāciju ES un viņa stratēģisko redzējumu par turpmāko attīstību, kas pēc tam interaktīvā diskusijā tiek pārrunāts ar EP.

Patlaban oficiāli nav zināms, ko savā uzrunā uzsvērs Junkers un kādas būs debašu galvenās tēmas. Tajā pašā laikā Eiropas lielākie mediji izteikuši minējumus, ka tēmas, uz kurām EK priekšsēdētājs varētu fokusēties, varētu būt vairākas reformas, kas skar ES darba tirgu, “Brexit” ietekme uz ES budžetu, ES attiecības ar Krieviju un Turciju, kā arī Eiropas Ekonomiskā un monetārā savienība.

Tiešraide no EP paredzēta trešdien, 13.septembrī, no plkst.9.50 līdz plkst.13.

Pirms pieslēgšanās EP plenārsesijai Strasbūrā, LTV studijā ar nelielu priekšvārdu skatītājus uzrunās LTV Ziņu dienesta žurnālists Imants Frederiks Ozols, Latvijas Radio ārzemju ziņu korespondents Uģis Lībietis un Latvijas Avīzes Politikas nodaļas žurnālists Ģirts Vikmanis. Tāpat paredzēts sazināties arī ar LTV korespondenti Briselē Ilzi Naglu.

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube