Stopiņu novadā atklāta un likvidēta nelegālā alkohola ražotne, izņemti 1210 litri alkohola, iekārtas alkohola ražošanai, ka arī 2620 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Iepriekš sāktā kriminālprocesā, VP Latgales reģiona pārvalde ieguva informāciju, ka Stopiņu novadā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti.

Minētās informācijas pārbaudei Balvu iecirkņa policisti sadarbībā ar VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja, pretterorisma vienības “Omega”, Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes apsardzes un speciālo uzdevuma dienesta “Sigma” darbiniekiem kādā privātīpašumā veica sankcionētu kratīšanu. Tās gaitā privātmājā tika konstatēta nelikumīga alkohola ražotne, kā arī nelikumīga alkohola tirdzniecība. Kratīšanas gaitā konfiscēti 1210 litri nelegālā alkohola, dažādas iekārtas alkohola ražošanai, tukša tara, korķi, uzlīmes, kartona iepakojumi, ka arī 2620 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu, tiks veiktas ekspertīzes.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, minēto alkoholu likumpārkāpēji plānoja realizēt nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietās jeb “točkās”, kā arī tirgoja notikuma vietā.

Saistībā ar notikušo aizturētas divas personas – 1966.gadā dzimis vīrietis un 1968.gadā dzimusi sieviete. Vīrietis iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā saistībā ar līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem. Patlaban likumsargi turpina izmeklēšanu.

Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, vainīgās personas pēc Krimināllikuma 221.2 panta 3.daļas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, VP regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Latgales reģiona pārvaldes darbinieki aizvadītajā mēnesī akcīzes preču nelikumīgas aprites novēršanai un apkarošanai veica 76 reidus, kuru rezultātā sastādīti 84 administratīvā pārkāpuma protokoli, sāktas 54 lietvedības, savukārt no nelegālās aprites konfiscēti gandrīz 2,5 miljoni cigarešu, 1280 litri degvielas, ka arī ievērojams daudzums nelikumīga alkohola.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube