Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) līdz 20.oktobrim pagarinājis dienesta pārbaudes termiņu, kurā tiek skaidrots, kā tā dēvētās “oligarhu sarunas” nokļuva publiskajā telpā, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB iepriekš izveidoja dienesta izmeklēšanas komisiju, kura veic dienesta pārbaudi par, iespējams, valsts noslēpuma izpaušanu. Šajā pārbaudē tiek skaidrots, kā pašas sarunas nonāca publiskajā telpā. Pārbaudes veikšanas termiņš iepriekš bija pagarināts līdz 30.septembrim.

Jau ziņots, ka KNAB neveiks žurnāla “Ir” publiskoto oligarhu sarunu autentiskuma pārbaudi, jo birojs no medija nav saņēmis audioierakstus, kurus varētu salīdzināt ar KNAB rīcībā esošajiem audioierakstiem.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume 21.septembrī Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” atzina, ka, visticamāk, netiks sāktas jaunas krimināllietas, kas balstītos uz tā dēvētajām “oligarhu sarunām”.

Viņš uzsvēra, ka nav nepieciešams atjaunot izmeklēšanu krimināllietā, kura ir izbeigta.

Viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.

Tomēr šī lieta atkal aktualizējusies pēc tam, kad žurnālā “Ir” tika publicētas amatpersonu un uzņēmēju sarunas, kuras, iespējams, tika noklausītas “oligarhu lietā”.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube