Pretrunīgi vērtētā katoļu baznīcas pasākumā desmitiem tūkstoši cilvēku sestdien Polijā sapulcējušies uz valsts robežām, lai kopīgi skaitītu lūgšanas Polijas un pasaules glābšanai.

Baznīcas līderi skaidroja, ka šis pasākumus esot tīri reliģiskas dabas, taču kritiķi tajā saskata atbalstu valdības atteikumam ielaist valstī musulmaņu imigrantus.

Cilvēki ar autobusiem tika nogādāti no vairāk nekā 300 baznīcām uz iepriekš izvēlētām vietām pie robežas.

Kopīgā rožukroņa skaitīšana notika dienā, kad aprit 446 gadi kopš kristiešu uzvaras pār osmaņu impēriju kaujā Jonijas jūra 1571.gadā.

“Mēs nākam pie Polijas robežas, lai lūgtu par poļiem un visu pasauli,” sacīja kāda sieviete, kura piedalījās kopīgajā lūgšanā. Viņa norādīja, ka vēlas katoļu ticības saglabāšanos un savu bērnu drošību.

Kāds poļu radio žurnālists sacīja, ka ieradies uz lūgšanu, lai pateiktos dievmātei par savu bērnu, kurš piedzimis priekšlaicīgi. Viņš sacīja, ka Gdiņā kopējā lūgšanā piedalījušies aptuveni 300 cilvēku.

Arī kāda 65 gadus veca sieviete sacīja, ka izteikusi pateicību dievam par dēla izdzīvošanu autoavārijā, bet vienlaikus lūgusi arī par kristietības izdzīvošanu Eiropā.

“Islāms vēlas iznīcināt Eiropu. Viņi vēlas novērst mūs no kristietības,” piebilda sieviete.

Vairāki priesteri atzina, ka šis pasākums var tikt uztverts kā atbalsts valdības atteikumam uzņemt musulmaņu imigrantus. Lielākā daļa poļu atbalsta šo valdības nostāju.

Taču pasākuma organizatori uzsvēra, ka tas nav bijis vērsts pret kaut ko vai kādu, un robeža izraudzīta par norises vietu, jo tā simbolizē viņu vēlmi ietvert pasauli lūgšanā.

Eiropas Savienība (ES) ar vairākuma balsošanas procedūru 2015.gada septembrī pieņēma lēmumu ieviest kvotas 120 000 patvēruma meklētāju pārvietošanai no Itālijas un Grieķijas uz citām dalībvalstīm. Pret šo lēmumu balsoja Rumānija, Čehija, Ungārija un Slovākija un pēdējās divas apstrīdēja to ES Tiesā, kas šo valstu iebildumus noraidīja.

Polija sākotnēji izrādīja gatavību samierināties ar šo sistēmu, taču pakāpeniski pārvērtās tās kritiķē.

Katoliskās Polijas nostāja ir kontrastā ar Vatikāna attieksmi. Pāvests Francisks pagājušajā gadā, apmeklējot Poliju un aicināja to izrādīt piekāpīgu attieksmi pret imigrantiem.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube