Krievijas centrālā banka ceturtdien prezentējusi jauno 200 rubļu banknoti, uz kuras redzamas okupētās Krimas ainavas un karte.

Jaunā parauga 200 rubļu banknotes, kā arī jaunās 2000 rubļu banknotes, uz kurām būs Tālo Austrumu skati, apgrozībā okupētajā Krimā un Tālajos Austrumos nonāks jau šomēnes, sacīja Krievijas Bankas vadītāja Elvīra Nabiuļļina.

Masveidā jauno banknošu laišana apgrozībā visā valsts teritorijā notiks decembrī. Tad darbam ar jaunajām banknotēm būs sagatavots arī bankomātu tīkls.

Banknošu dizaina atlases konkurss sākās vēl pērnvasar. Viskrievijas balsošanā iedzīvotāji izraudzījās attēlus jaunajām banknotēm no 5000 ievērojamu vietu skatiem.

Galu galā 2000 rubļu banknošu dizainam tika izraudzīts kosmodroms “Vostočnij” un tilts uz Ruskijas salu, Tālajos Austrumos, bet 200 rubļu banknotēm – Taurijas Hersonēsa un piemineklis nogremdētajiem kuģiem Sevastopolē, okupētajā Krimā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube