Valsts prezidents Raimonds Vējonis nākamnedēļ pēc restaurācijas Rīgā atklās Brīvības pieminekli. Restaurētā pieminekļa atklāšana notiks ceturtdien, 19.oktobrī, plkst.10. Šā gada jūlijā tika sākti Brīvības pieminekļa apkopes darbi, kuru laikā piemineklis tika iejozts ar žogu un sastatnēm.

Pieminekļu aģentūras galvenais restaurācijas speciālists Ivo Graudums iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka apkopes gaitā tika spodrinātas Brīvības pieminekļa zvaigznes, atjaunots aizsargpārklājums, veikti iekšdarbi, kā arī virkne citu darbu.

Apkopes darbu laikā interesanti piemineklim piekļūt nevarēja.

Kā ziņots, valdība Kultūras ministrijai piešķīra 193 636 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Brīvības pieminekļa restaurācijas un apkopes darbiem. Ministrijai līdzekļi tālāk bija jāpārskaita “Rīgas pieminekļu aģentūrai”.

Piešķirtie līdzekļi paredzēti pieminekļa Brīvības tēla virsmas restaurācijai, zvaigžņu virsmas attīrīšanai un zeltīšanai, obeliska akmens apšuvuma attīrīšanai un bojāto šuvju nomaiņai un akmens virsmas attīrīšanai. Tāpat līdzekļi domāti pieminekļa iekštelpu uzejas kāpņu un pagrabtelpas remontdarbiem, pieminekļa tehniskā stāvokļa izpētei un citiem darbiem.

Pēdējā pieminekļa apkope veikta 2006.gadā, nodrošinot tā zvaigžņu apzeltījuma atjaunošanu. Restaurācijas darbi iepriekš notikuši divos posmos, laikā no 1980. līdz 1981.gadam un no 1998. līdz 2001.gadam. Pieminekļa regulāru apkopi nodrošina Rīgas pilsētas pašvaldības aģentūra ”Rīgas pieminekļu aģentūra”.

Saistītās tēmas: Brīvības piemineklismildaremonta beigas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube