Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir atteicies ierosināt kriminālprocesu saistībā ar kapavietas ierādīšanu I Meža kapos bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, tomēr pārbaudē secināts, ka tā esot tikusi piešķirta nepamatoti un virknes Rīgas pašvaldības amatpersonu, tostarp Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča rīcībā, esot saskatāmas pazīmes, kas norāda uz iespējamu dienesta pilnvaru pārsniegšanu, raksta “Diena”.

KNAB esot secinājis, ka kapavieta “piešķirta un ierādīta nepamatoti, neievērojot Rīgas domes 2008.gada 9.decembra saistošajos noteikumos Nr.149 “Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi” paredzētos kapavietu piešķiršanas un ierādīšanas nosacījumus un kārtību, kā arī pārsniedzot maksimālos kapavietas izmērus, kas noteikti minēto noteikumu 1.pielikumā”.

Birojs arī nosaucis konkrētas par notikušo atbildīgās amatpersonas. Īpaši pieminēts Rīgas pilsētas izpilddirektors Radzevičs, kuram nav bijis tiesiska pamata Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītājai Mairai Megnei 2014.gada oktobrī adresētajā vēstulē lūgt ierādīt Vīķei-Freibergai kapavietu Rīgas I Meža kapos.

Līdz ar Radzeviču nosauktas arī citas amatpersonas, kuru “rīcībā saskatāmas pazīmes, kas norāda uz iespējamo dienesta pilnvaru pārsniegšanu”, tostarp pašreizējais Kapsētu pārvaldes priekšnieks Igors Svincickis, bijušais Kapsētu pārvaldes I un II Meža kapsētas pārziņa palīgs Ainis Kaufelds, bijušais Kapsētu pārvaldes I un II Meža kapu pārzinis Vilnis Bisenieks un arī Megne, kura amatu jau pametusi.

KNAB pārbaudē esot konstatēts, ka Kapsētu pārvalde par Vīķes-Freibergas vajadzībām ierādīto kapavietu nav saņēmusi maksu, kas nozīmējot, ka pašvaldībai nodarīti ap 1000 eiro zaudējumi. Šī summa novērtēta kā neliela, kas esot bijis pamatā KNAB lēmumam saistībā ar šo gadījumu kriminālprocesu nesākt.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube