Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien turpināja izskatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu, uzklausot ekspertu Aināru Paeglīti.

Paeglītis, kurš ir Rīgas Tehniskās universitātes Ceļu tiltu katedras profesors, bija viens no speciālistiem ekspertu grupā, kuri veica eksperimentu sabrukušajā ēkā, lai fiksētu pie kādas slodzes ēkas nesošās sijas sāk salūzt.

Savā liecībā Paeglītis uzsvēra, ka viņa galvenais uzdevums bija uzstādīt mērinstrumentus, kas fiksēja siju ielikumus, tādēļ viņš nebija spējīgs atbildēt uz aizstāvības jautājumiem par ekspertu atzinuma detaļām un specifikācijām.

Tiesas procesā tika izsludināts pārtraukums līdz 31.oktobra plkst.10, kad tiesa atsāks lietas izskatīšanu.

Kā ziņots, 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām. Šīs personas ir ēkas būvinženieris Ivars Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem – Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai – izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija.

Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī “Maxima” darbiniece Inna Šuvajeva.

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube