No 22.oktobra ikviens interesents varēs apmeklēt Melngalvju namu un iepazīties ar tā ekspozīciju, kā arī uz pazemi ejošos pagrabus, aģentūru LETA informē “Rīgas nami” pārstāve Zane Arāja.

Turpmāk Melngalvju nams apskatei būs atvērts no otrdienas līdz svētdienai laika posmā no plkst.11 līdz 18. Pirmdienās tas būs slēgts.

Melngalvju nama viesiem būs iespēja aplūkot svētku zāli, prezidentu kabinetus, reprezentācijas telpas un tajās izvietoto ekspozīciju un sudraba kolekciju, kā arī izbaudīt viduslaiku atmosfēru vēsturiskajos pagrabos, kas plešas zem Melngalvju nama un arī daļas Rātslaukuma.

“Lai padarītu nama apskati īpaši aizraujošu, ekspozīcija papildināta ar interaktīviem elementiem, kas ļaus viesiem daudzpusīgāk iepazīt nama vēsturi, kā arī ļaus iejusties viduslaiku pagrabu atmosfērā,” norāda Arāja.

Nams celts tālajā 1334.gadā kā Rīgas pilsētas Rātslaukuma ansambļa sastāvdaļa. Vēsturiskā nama pamata funkcija bija uzņēmējdarbības veicināšana – tā bija tirgotāju un kuģotāju pulcēšanās vieta vairāku gadsimtu garumā.

Gadsimtiem Melngalvju nams bija Rīgas kultūras epicentrs, kurā nama saimnieku – melngalvju rīkotajās svinībās pulcējās Rīgas cienījamākie iedzīvotāji un viņu viesi, stāsta Arāja.

Iespējams pieteikt arī grupu ekskursijas.

Foto: Jānis Ogle

Saistītās tēmas: Melngalvju NamsRīga

youtube icon
Abonēt youtube