Tvitera lietotāji trešdienā savu uzmanību bija pievērsuši šādiem notikumiem:

Opozīcijas LRA/LA Rīgas domes frakcija zaudē vienu deputātu.

Piecu gadu laikā Rīgā slēgs 42 azartspēļu zāles.

Rīgā atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts.

1. No Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas “Latvijas attīstībai” (LA) apvienotā saraksta Rīgas domē ievēlētais Oskars Putniņš (LA) pametīs frakciju, kļūstot par neatkarīgu deputātu, politiķis paziņojis sociālajā tīklā “Facebook”. Kā galveno iemeslu aiziešanai Putniņš nosaucis viņa līdz šim pārstāvētā politiskā spēka nostāju jautājumā par azartspēļu zāļu slēgšanu. Viņš apgalvo, ka ir bijis spiests kopā ar opozīcijas pārstāvjiem balsot pret spēļu zāļu slēgšanu, lai vien ievērotu partijas disciplīnu. Savukārt “Latvijas attīstībai” līderis un LRA/LA frakcijas vadītājs Juris Pūce atbildējis, ka par šādu kolēģa lēmumu uzzinājis stundu pirms nodoma izziņošanas. Frakcijas vadītājs atzina, ka Putniņa aiziešana ietekmēs partijas darbu, jo katra deputāta klātbūtne ir vērtīga mērķu sasniegšanas procesā. Notikušo komentēja arī daudzi tviterlietotāji.

Putniņa rīcību pamanījis Baltijas jūras telpiskās plānošanas iniciatīvas VASAB sekretariāta vadītājs Tālis Linkaits.

Asu komentāru sniedz deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Savu izvēli pamato pats Putniņš.

2. Rīgas dome (RD) šodien atbalstīja vēl 33 spēļu zāļu slēgšanu, līdz ar to kopumā paredzot turpmāko piecu gadu laikā Rīgā likvidēt 42 spēļu zāles, aģentūra LETA noskaidroja domē. Rīgas domes Juridiskā pārvalde ir sagatavojusi RD lēmumu projektus par izsniegto atļauju atcelšanu, kas ļauj atvērt spēļu zāles Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā, kā arī jauktas apbūves teritorijā. Aizliegumi neattiecas uz četru un piecu zvaigžņu viesnīcām, kā arī publiskās apbūves teritorijām. Jau sākotnēji šo jautājumu izskatīšana radīja nesaskaņas starp koalīcijas un opozīcijas deputātiem, jo opozīcijas pārstāvis Juris Pūce (LA) un Mārtiņš Bondars (LRA) iestājās pret zāļu slēgšanu. Tvitera lietotāji pamanīja radušās nesaskaņas deputātu vidū.

Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V) uzskata, ka pilsētas mērs Nils Ušakovs (S) jau agrāk varēja sākt īstenot savas ieceres.

Kavēšanos skaidro tvitera lietotāja “Martas tante”.

Partijas “Latvijas attīstībai” biedrs Viesturs Liepkalns pārliecināts, ka azartspēļu nozarē nepieciešami uzlabojumi.

https://twitter.com/Liepkalns/status/920588237550374912

3. Šodien Rīgā, uz AB dambja, tika atklāts monumentālais Latvijas karoga masts, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Īpašumu departamenta pārstāve Baiba Gailīte. Monumentālais Latvijas karoga masts tapis kā veltījums Latvijas valsts simtgadei un no biedrības “Latvijas karogs” tiks nodots īpašumā Rīgas pašvaldībai, kura turpmāk nodrošinās masta ekspluatāciju. Uz AB dambja uzstādītais karoga masts ir 60 metrus augsts, bet Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 reiz desmit metrus. “Latvijas karogs” ir ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018.gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Tvitera lietotāji pamanījuši svinīgo notikumu.

Arhibīskaps Jānis Vanags ziņo, ka karogs ticis iesvētīs. 

“Latvijas Neatkarīgās televīzijas” līdzīpašnieks un vadītājs, kino producents Andrejs Ēķis priecājas par uzstādīto karogu.

Saeimas deputāts Ivars Zariņš (S) cer, ka par valsts simbolu kāds pienācīgi parūpēsies.

 

youtube icon
Abonēt youtube