Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) 2014.gada drafta pirmais numurs Endrū Viginss svētdien ar pēdējās sekundes tālmetienu izrāva Minesotas “Timberwolves” komandai uzvaru pār Oklahomasitijas “Thunder” komandu, kas par spīti zvaigžņotajam sastāvam sezonas sākumā jau sākusi “buksēt”.

“Timberwolves” viesos svinēja panākumu ar rezultātu 115:113 (28:23, 33:31, 27:21, 27:38), tiekot pie otrā panākuma trijos mačos, kamēr “Thunder” cieta otro neveiksmi trīs spēlēs.

Viesi pirms pēdējās ceturtdaļas bija iekrājuši 13 punktu pārsvaru (88:75), tomēr “Thunder” bija tuvu tam, lai izglābtos. Pēdējās minūtes sākumā Rasels Vestbruks, kurš noslēdzošajā ceturtdaļā guva 15 punktus, starpību samazināja līdz minimumam (107:108), bet pusminūti pirms pamatlaika beigām viņš ar tālmetienu panāca neizšķirtu 110:110.

Spēles noslēgums izvērtās par īstu uguņošanu, jo deviņas sekundes pirms sirēnas Karls Entonijs Taunss atguva vadību “Timberwolves” komandai (112:110), uz to ar trejaci 4,7 sekundes pirms beigām atbildēja Karmelo Entonijs, taču pēdējais vārds šajā mačā piederēja Viginsam. Talantīgais basketbolists saņēma bumbu savā laukuma pusē, pārdriblēja laukuma centru un ar tālu pēdējās sekundes tālmetienu izrāva viesiem emocionālu panākumu.

“Redzēju, cik laika vēl atlicis, tāpēc centos tikt pēc iespējas tuvāk grozam un izdarīt metienu. Viss sanāca perfekti. Brīdī, kad izmetu bumbu, sajūtas bija satriecošas,” pēc mača atzina Viginss.

Tiesa, pēc spēles par pēdējo sekunžu notikumiem neapmierināts bija “Thunder” galvenais treneris Bilijs Donovans, kurš uzskatīja, ka pretinieki pārkāpuši noteikumus, kad Taunss nobloķējis Polu Džordžu, kurš līdz ar to netika līdzi Viginsam.

Viginss šajā mačā guva 27 punktus, tikpat Minesotas komandas rindās sametot arī Taunsam, kurš izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas zem groziem. Tikmēr “Thunder” komandā Vestbruks sameta 31 punktu un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles, bet Entonijs spēli beidza ar 23 punktiem.

Tikmēr citā spēlē Bruklinas “Nets” savās mājās ar 116:104 (19:25, 37:28, 35:24, 25:27) uzvarēja Atlantas “Hawks”, izcīnot otro panākumu pēc kārtas.

Mājiniekiem 20 punktus guva uz maiņu laukumā nākušais Alens Krebs, bet “Hawks” rindās ar 19 punktiem izcēlās itālis Marko Belinelli.

Vēl četras ar pusi minūtes pirms beigām rezultāts bija neizšķirts 99:99, taču pēc tam “Nets” veica astoņu punktu izrāvienu, beigās pārsvaru nosargājot.

Vēl vienā mačā Ņūorleānas “Pelicans” viesos ar 119:112 (34:22, 34:33, 26:28, 25:29) uzvarēja Losandželosas “Lakers”, tiekot pie pirmā panākuma sezonā.

“Pelicans” rindās Entonijs Deiviss guva 27 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, bet “Lakers” komandā Džordans Klārksons sameta 24 punktus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” sezonu sākusi ar diviem zaudējumiem, bet Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” izcīnījusi divas uzvaras.