Latviešu basketbolists Rolands Freimanis izmantojis līgumā atrunāto punktu un pārtraucis sadarbību ar Latvijas čempioni “VEF Rīga”, bet karjeru viņš turpinās Turcijas augstākajā līgā.

Freimanis aģentūrai LETA vēl nevēlējās nosaukt jaunās komandas vārdu, taču basketbola apskatnieks Deivids Piks no saviem avotiem atklāj, ka tā ir Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā spēlējošā “Gaziantep”.

Zīmīgi, ka “Gaziantep” spēlē vienā grupā ar Latvijas vicečempioni “Ventspili”. Abas vienības savā starpā vēl nav tikušās.

“Gaziantep” vietējā čempionātā četrās spēlēs guvusi vienu uzvaru un atrodas tikai 15.vietā 16 komandu konkurencē.

Pašlaik 29 gadus vecais Freimanis Rīgas klubam pievienojās šī mēneša sākumā, parakstot “atvērto” līgumu, kas viņam labāka piedāvājuma gadījumā ļauj pārtraukt līgumsaistības ar Latvijas čempioniem un doties uz citu komandu.

Šosezon trīs VTB Vienotās līgas spēlēs Freimanis vidēji izcēlās ar 12,7 punktiem un 5,7 atlēkušajām bumbām, kamēr “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā viņš trīs cīņās caurmērā atzīmējās ar 11,0 punktiem un 3,7 atlēkušajām bumbām.

Pagājušajā sezonā Freimanis spēlēja Turcijas spēcīgākās līgas vienībā Ušakas “Muratbey”, kuras sastāvā 30 spēlēs vietējā čempionātā izcēlās ar vidēji mačā gūtiem 12,9 punktiem un savāktām 4,9 atlēkušajām bumbām. Savukārt FIBA Čempionu līgā viņš 16 spēlēs guva vidēji 10,4 punktus un izcīnīja 4,8 atlēkušās bumbas.

Freimanim ir liela pieredze arī dažādās Latvijas izlasēs, jo viņš spēlējis visās jauniešu vecuma izlasēs, bet ar valstsvienību piedalījies četros Eiropas čempionāta finālturnīros. Tiesa, pēdējās divās vasarās Freimanis komandas sastāvā nav ticis, pērn izlaižot olimpisko kvalifikācijas turnīru, bet šogad arī Eiropas čempionātu.

Saistītās tēmas: Rolands Freimanis

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube