Valsts policija (VP) aizturējusi trīs personas, kuras ilgstoši nodarbojušās ar sutenerismu kādā legāli reģistrētā izklaides vietā Rīgā un legālā biznesa aizsegā nodrošinājušas prostitūcijas pakalpojumu sniegšanu lielākoties ārzemniekiem, aģentūru LETA informēja VP.

Naktī uz 12.oktobri VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) amatpersonas aizdomās par sutenerismu vairāku gadu garumā kāda legāla biznesa aizsegā aizturēja trīs personu grupu. Pēc šobrīd policijas rīcībā esošās informācijas, personas piedāvājušas prostitūcijas pakalpojumus ārvalstu pilsoņiem, un pastāv aizdomas, ka ar šo rūpalu gūti noziedzīgie līdzekļi gan skaidras naudas uzkrājumos, gan kustamā un nekustamā mantā.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka nelegālā darbība organizēta gan izklaides vietas iekštelpās, gan arī pēc pieprasījuma dodoties līdzi klientiem citviet. Izklaides vieta nebija brīvi pieejama ikvienam apmeklētājam, klienti tajā nokļuva, vien iepriekš sazinoties ar personām, kas šo iespēju nodrošināja.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu aizdomās tiek turēts izklaides vietas īpašnieks un divas darbinieces – administratore un grāmatvede. Pēc pašreizējās informācijas, izklaides vietā seksuāla rakstura pakalpojumus sniegušas vismaz desmit sievietes.

Aizturēšanas laikā tika veiktas piecas kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā, kuru laikā tika gūti vairāki priekšmeti ar iespējamu pierādījumu nozīmi, arī skaidras naudas līdzekļi, tai skaitā uzlikts arests kustamai un nekustamai mantai. Lietu kopējā vērtība ir 171 000 eiro.

13.oktobrī 1971.gadā dzimušam vīrietim Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt 1987.gadā un 1950.gadā dzimušām sievietēm tika piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Policijā sākts kriminālprocess par sutenerismu, ko veikusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem. Tāpat kriminālprocess sākts par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kas veikta lielā apmērā vai organizētā grupā. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

Saistītās tēmas: sutenerismsValsts Policija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube