Nākamās nedēļas nogalē gaidāmajā festivālā “Staro Rīga” varēs apskatīt 35 gaismas objektus un instalācijas, kas būs veltīti ne vien Latvijas, bet arī Somijas valsts simtgadei, aģentūrai LETA norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

“Staro Rīga” šogad notiks jau desmito reizi un festivāla pamatprogrammas nosaukums ir “Uz zvaigznēm”.

Tāpat iedzīvotājus priecēs starptautiskā programma, kurā ar saviem darbiem piedalīsies mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, kā arī festivāla apmeklētājiem jau labi pazīstamā līdzdalības programma “Rīgas karnevāls”, kurā ar gaismas objektiem pilsētvidē piedalīsies dažādi uzņēmumi, institūcijas un privātuzņēmēji.

“Tā kā festivāls ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem, tad vairāki objekti akcentēs valstiskās vērtības un patriotisko noskaņu. Sākot no 18.novembra vakara Brīvības piemineklis izgaismosies īpašā gaismas uzvedumā, bet Saeimas un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izveidotais projekts, ikvienam dos iespēju iejusties Brīvības pieminekļa tēlā un uz mirkli savās rokās turēt Latvijas brīvību simbolizējošās zvaigznes,” stāsta Vilde.

Jēkaba laukumā tiks izvietota “Laika ādere”, kas būs kā gaismas sveiciens Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē ļaujot iziet caur  4.dimensiju, Vērmanes dārzā atradīsies vides mākslas instalācija “Simbioze”, kas radīs pagātnes, tagadnes un nākotnes mijiedarbību. Savukārt vides gaismas objekts “Ugunskurs” Brīvības bulvāra alejā plānots kā apliecinājums, kas vieno un liek atcerēties, pieminēt un īpaši iezīmēt Latvijas simtgadi.

Tāpat, uz Rīgas Doma būs vērojama interaktīva multimediāla projekcija “Per aspera ad astra”, kas ir veltījums Reformācijas 500 gadu jubilejai, bet uz renovētās VEF kultūras pils fasādes būs projekcijas, kas atgādinās par rūpnīcas VEF gadsimtu.

Vairākas video projekcijas būs aplūkojamas arī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un uz “Joker” kluba fasādes. “Vēsturisko ēku “Trīs Brāļi” pagalmā ikviens varēs piedalīties “Lāzeru simfonijas” atskaņojumā, Teātra mājas “Zirgu pasts” pagalmā gūt 3D pieredzi sapņu pasaulē, savukārt video projekcijas Mākslas muzeja “Rīgas birža” iekšpagalmā aicinās telpā, kas nav atrodama fiziskās pasaules laukā,” informē Vilde.

Festivāla starptautiskajā programmā ir iekļauti divi objekti no festivāla LUX Helsinki, veltot tos Somijai, kas atzīmē savu simtgadi jau šī gada decembra sākumā. Uz Rīgas Svētā Pētera baznīcas fasādes būs redzama video projekcija ar ūdenskritumu kaskādi, kas stāsta par senu, sāmu tradīcijās balstītu uzskatu, saskaņā ar kuru daba un cilvēks ir vienlīdzīgi. Savukārt Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā varēs redzēt materializētus tēlus no iepriekšējiem laikiem.

Starptautisko gaismas objektu programmā būs apskatāmi vēl vairāki interesanti gaismas stāsti – instalācija “Pikseļu mākonis” Esplanādē, “Bvindi gaismas maskas” Kronvalda parkā un citi.

Festivāls norisināsies no 17.novembra līdz 20.novembrim – katru dienu no plkst.17 līdz 23.

Foto: LETA

Saistītās tēmas: RīgaStaro Rīga

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube