Šodien,  visas dienas garumā Zolitūdē, Priedaines ielā 20, vietā, kur pirms četriem gadiem sabruka lielveikals “Maxima”, skanēja sēru mūzika, dega sveces un pie pagaidu pieminekļa bojāgājušajiem iedzīvotāji nolika ziedus.

Pie pagaidu pieminekļa bija pulcējušies aptuveni 200 cilvēki. Tāpat pie tā nolikt ziedus bija ieradies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas domes un Valsts policijas vadības pārstāvji. Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki savus biedrus godināja ar sirēnām.

2013.gada 21.novembrī vakarpusē īsi pirms plkst.18 iebruka veikala “Maxima” jumts. Kopumā trijos nogruvumos dzīvību zaudēja 54 cilvēki, to skaitā bija arī trīs glābēji. Vairāki desmiti cilvēku tika ievainoti un bija spiesti ilgstoši ārstēties.

Piemiņas pasākumu Zolitūdē rīkoja biedrība “Zolitūde 21.11”. Vairākos Rīgas dievnamos notika aizlūgumi: Rīgas Svētās Trīsvienības Pārdaugavas pareizticīgajā baznīcā Meža ielā un Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā.

Zolitūdes “Maxima” tika celta kā konceptveikals – arhitektoniski augstvērtīga ēka, bet pats veikals nelīdzinājās līdz šim zināmajiem. Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām: ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam, veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam, lielveikala projekta autoram arhitektam Andrim Kalinkam un uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam.

Trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem – Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai – izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Foto: LETA

Saistītās tēmas: MaximatraģēdijaZolitūde

Komentāri 17

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube