Filmu studija “Baltic Pine Films” informē, ka studijas “Warner Bros.” jaunākās supervaroņu filmas “Taisnības līga” (“Justice League”), kas no 17. novembra skatāma arī Latvijā, ievērojama daļa filmēta bijušajā Skrundas militārajā pilsētiņā.

Fantastikas grāvējā “Taisnības līga” satiekas supervaroņi Betmens, Brīnumsieviete, Akvamens, Zibsnis un Kiborgs, lai pēc Supermena bojāejas kopā glābtu pasauli no pārdabiskiem briesmoņiem un draudošas katastofas. Filmāgalvenajās lomās ir Oskara balvas laureāts Bens Afleks un īsta Holivudas zvaigžņu plejāde – Henrijs Kavils, Gala Gadota, Ezra Millers, Džeisons Mamoa, Eimija Adamsa, Džeremijs Aironss un citi. Tās režisors ir labi pazīstamais action filmu veidotājs Zaks Snaiders (“Betmens pret Supermenu”, “Tērauda vīrs”, “300” u.c.)

Filma nozīmīgā ainā iemūžinājusi pamesto Skrundas militāro pilsētiņu. Pagājušajā gadā filmas uzņemšanas grupas pārstāvji ieradās Latvijā, lai filmētu, fotografētu un trīs dimensijās skenētu militārās pilsētiņas ēkas un ielas, kas ar datorgrafikas palīdzību pārtapušas par “Taisnības līgas” galvenā pretinieka slēptuves atrašanās vietu, kurā notiek episka kaujas aina. Ar kino maģijas palīdzību Skrundas ielās nonācis pat Betmobilis!

“Taisnības līgas” filmēšanas grupai atbalstu Latvijā sniedza filmu studija “Baltic Pine Films“. Kompānijas dibinātājs, producents Sergejs Serpuhovs saka: “Mēs lepojamies, ka studija “Warner Brothers” sadarbībai izvēlējās tieši mūsu kompāniju – 15 gadu pieredze sadarbībā ar ārvalstu kinokompānijām nes augļus. Līdz šim Latvijā šāda mēroga filmēšana vēl nebija notikusi.”

Viņš atklāj, ka filmēšanas grupa ir uzrunājusi “Baltic Pine Films“, meklējot vietu, kas atgādina Černobiļas apkaimi: “Mums uzreiz prātā iešāvās Skrunda. Pamestā padomju armijas pilsētiņa izrādījās ideāli piemērota – gan ar savu izmēru, gan faktūru, gan pamestības sajūtu. Pilsētiņas ēkas tika filmētas, fotografētas un skenētas, lai vēlāk pārradītu tās vārdā nenosauktā vietā, kurā notiek filmas lielākā kauja aina. Kad es noskatījos filmu, biju pārsteigts par to, cik liela sižeta daļa risinās šajā Latvijas lokācijā. Tas, kā tā ir iekļāvusies filmā, ir fantastiski.”

Sergejs Serpuhovs uzsver, ka darbs ar profesionālo pēcapstrādes un 3D kartēšanas komandu no Lielbritānijas studijai ir devis nenovērtējamu pieredzi: “Mums bija iespēja iepazīt pašas jaunākās un izsmalcinātākās tehnoloģijas, kas tiek izmantotas lielāko Holivudas grāvēju pēcapstrādē.”

Viņš piebilst: “Mēs pateicamies Skrundas novada pašvaldībai par mūsu uzņemšanu, un ceram turpināt mūsu sadarbību ar studiju “Warner Brothers” arī turpmāk.”

Par Baltic Pine Films

Studijas “Baltic Pine Films” sadarbības partneru vidū ir visā pasaule pazīstamās kino un TV kompānijas “Warner Bros.”, “Discovery”, NBC, ZDF, “Channel 4”, BBC, “Left Bank Pictures”, “Yellow Bird” u.c., bet pazīstamāko darbu vidū, kuru tapšanā ar “Baltic Pine Films” starpniecību iesaistījušies Latvijas kino veidotāji ir filma “Valanders: Rīgas suņi” (ar britu kinozvaigzni Kenetu Branagu) un TV raidījumi “Our Guy in Latvia” un “Who Do You Think You Are?”, kurā savas saknes Latvijā atrada amerikāņu aktrise Rašida Džonsa. Kopā ar kompāniju “Allfilm” no Igaunijas “BalticPine Films” producējusi pilnmetrāžas spēlfilmu “Sānvējā”, kas saņēmusi balvas Tallinas, Gēteborgas, Pekinas, Saloniku un Varšavas starptautiskajos kinofestivālos.

Pašlaik “Baltic Pine Films” top pilnmetrāžas dokumentālā filma “Mans nezināmais kareivis” – personīgs stāsts par 1968. gada “Prāgas pavasara” notikumiem (sadarbībā ar kinokompānijām no Čehijas un Slovākijas); kā arī režisora Aivara Madra debijas īsfilma “Rituāls”, kas piedāvās ar humoru palūkoties uz Latvijas nozīmīgāko kultūras notikumu – Dziesmu svētkiem. Abu filmu pirmizrādes gaidāmas jau nākamgad – 2018. gadā.

Papildu informācija:

Saistītās tēmas: Justice LeagueSkrunda

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube