Ziemeļkoreja naktī uz trešdienu izmēģinājusi starpkontinentālu ballistisko raķeti, kuras darbības rādiuss, kā atzinis Pentagons, esot lielāks nekā iepriekš izmēģinātajām.

Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA vēsta, ka Ziemeļkoreja ar šo raķeti sasniegusi savu mērķi kļūt par kodolvalsti, un jaunā raķete spēj sasniegt Savienoto Valstu kontinentālo daļu.

Raķete tika palaista no Sainni Ziemeļkorejā un nolidoja apmēram 1000 kilometrus, pirms tā iekrita Japāņu jūrā 370 kilometrus no Japānas piekrastes, paziņoja Pentagona preses sekretārs pulkvedis Robs Menings.

Raķetes lidojums ilga 53 minūtes, informēja Japānas aizsardzības ministrs.

Dienvidkoreja atbildēja ar mazāka darbības rādiusa raķešu izmēģinājumiem, imitējot uzbrukumu Ziemeļkorejas raķešu palaišanas vietai, kas atrodas netālu no Phenjanas.

Šis bija pirmais Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājums kopš 15.septembra, kad tā palaida vidēja darbības rādiusa raķeti virs Japānas teritorijas.

Starpkontinentālas raķetes izmēģinājums tiek uzskatīts par īpaši provokatīvu. Liecības, ka tā lidojusi augstāk nekā iepriekš izmēģinātās raķetes, vedina domāt par progresu Ziemeļkorejas centienos izstrādāt masu iznīcināšanas ieroci, kas spētu sasniegt ASV kontinentālo daļu. ASV prezidents Donalds Tramps ir solījis nepieļaut, ka Ziemeļkoreja iegūtu šādas spējas, un nepieciešamības gadījumā lietot militāru spēku.

Reaģējot uz jauno izmēģinājumu, Tramps sacīja, ka ASV “parūpēsies par to”. “Tā ir situācija, ar kuru mēs tiksim galā,” žurnālistiem paziņoja Tramps, neminot detaļas.

ANO Drošības padome trešdien sanāks uz ārkārtas sanāksmi pēc Japānas, ASV un Dienvidkorejas pieprasījuma, lai apspriestu šo raķetes izmēģinājumu.

Ziemeļamerikas gaisa spēku pavēlniecība NORAD “noskaidroja, ka šī raķetes palaišana no Ziemeļkorejas neradīja draudus Ziemeļamerikai, mūsu teritorijām vai mūsu sabiedrotajiem”, sacīja Menings.

ASV aizsardzības ministrs Džims Matiss paziņoja, ka šī raķete lidojusi augstāk nekā iepriekšējās Ziemeļkorejas izmēģinātās raķetes un šis izmēģinājums ir būtisks solis uz priekšu Phenjanas centienos izstrādāt raķetes, kas var “apdraudēt jebkuru vietu pasaulē”.

KCNA tikmēr ziņo, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pēc raķetes palaišanas “ar lepnumu paziņojis, ka mēs beidzot esam realizējuši dižo vēsturisko mērķi pabeigt valsts kodolspēkus”.

Aģentūra vēsta, ka “Hwasong-15” tipa ieroču sistēma ir starpkontinentāla ballistiskā raķete ar “superlielu smagu kaujas galviņu” un šī ieroča izstrādāšana aizsargās Ziemeļkoreju no “ASV imperiālistu kodolšantāžas politikas un kodoldraudiem”.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube